7. června 2015 7:57 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Neymar a spol. ani neslyšeli závěrečný hvizd. Stoprocentní Ježíš jásal

Kdo ví, co tímto nápisem Neymar myslí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kdo ví, co tímto nápisem Neymar myslí... | foto: Reuters

BERLÍN (Od našeho zpravodaje) Už je konec? Ti už by se na hřiště stejně nevrátili. Neymar a spol. pádili do rohu hřiště, co nejblíž kotli fanoušků Barcelony. Jestli přišel konečný hvizd, zanikl ve vřavě emocí. Brazilský útočník zvýšil ve finále Ligy mistrů proti Juventusu na 3:1 a na stadionu v Berlíně odstartoval velké oslavy.

Barcelona po čtyřech letech zase vládne Evropě. „Splněný sen,“ říkal Luis Suárez, jenž duel v 68. minutě gólem na 2:1 rozhodl. „Nejdůležitější gól kariéry,“ hlásil Ivan Rakitič, autor úvodní branky.

A třetí střelec Neymar? Strhl ze sebe dres, čelo obvázal páskou s nápisem 100% Jesus. „O tomhle zápase jsem snil od šesti, od sedmi let. Nejdůležitější je úspěch týmu. A kdybych ještě tak dal gól...“

Lize mistrů kraluje Barcelona. Bylo to krásné, příští sezonu na viděnou.
Co dodat?

Všechno splněno. Parádní večer pro něj. Pro Xaviho, který střídal na poslední minuty a jenž kariéru spjatou jen s Barcelonou uzavřel před odchodem do Kataru další velkou trofejí. Pro kouče Luise Enriqueho, jenž při první sezoně dosáhl na treble: „Děkuju všem, kteří mi věřili.“

Mužstvo pod jeho vedením vyhrálo španělskou ligu i pohár a teď Ligu mistrů. Pokřik Campeone! Campeone! tak seděl víc než kdy jindy. Kotel Barcelony si chorály užíval, vlajky, šály plály ve vzduchu.

Juventus zůstal v slzách

To Juventus, finalista po dvanácti letech, zůstal v slzách. Jako veterán Pirlo, když smutně kráčel k lavičce a kterého utěšoval záložník Pogba. Stoper Bonucci raději schovával tvář, stejně jako brankář Buffon. Mezi zdrcené parťáky přišel v obleku Chiellini, klíčový muž defenzívy, jenž však kvůli zranění hrát nemohl. Kamarády obcházel, Buffona významně poplácal po zádech.

Ztěžka se jim šlapalo do lóže, kde poražené finalisty ocenil šéf evropského fotbalu Michel Platini. To vítězové kráčeli zvesela. Jako poslední právě Xavi, zápas dohrával s kapitánskou páskou na ruce. Když převzal nablýskaný pohár, vytryskly stříbrné konfety, rozezněla se hymna Ligy mistrů a ovace fanoušků ještě nabraly decibely.

Každý si chtěl na pohár sáhnout, každý se s ním chtěl pomazlit. Netrpělivý Neymar se neudržel, už když kolem něj procházel na pódiu. A teď chtěl znovu, to je jasné. Rakitič zkoušel, jak mu sluší na hlavě. Pak společné foto v „bráně“ pro šampiony uprostřed hřiště a vzhůru za fanoušky.

Potěžkal si ho i Lionel Messi, pak se věnoval synkovi. Nebyl sám, potomka tu měl i Gérard Piqué, kouč Enrique zase dceru. A aby se dostálo i dalším tradicím, Piqué odstřihl z branky síť, trenéra hráči vyhodili do vzduchu.

A slavit se bude dál.

 

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz