Neymar slaví gól do sítě Atlétika. | foto: Reuters

Neymar pomohl prvním gólem za Barcelonu k remíze na Atléticu

•   10:17
MADRID - Hvězdný brazilský útočník Neymar pomohl svým prvním gólem v soutěžním duelu za Barcelonu k remíze 1:1 na hřišti Atlética Madrid v úvodním utkání španělského Superpoháru. Za domácí se trefil kanonýr David Villa, jenž právě po příchodu mladého Brazilce do Barcelony Nou Camp opustil.

Stínem zápasu pro ligové mistry je ztráta Lionela Messiho, jenž musel kvůli zranění levého stehna střídat už o poločase. Klub nicméně uvedl, že Argentinec byl stažen z preventivních důvodů po úderu do zadní části stehna.

Nejlepší střelec v historii španělské reprezentace Villa ukázal, že góly střílet umí i v novém působišti. Nástupce kolumbijského útočníka Radamela Falcaa se trefil z voleje už ve 12. minutě a poslal vítěze poháru do vedení.

O vyrovnání se postaral jednadvacetiletý Neymar, jenž přišel na hřiště v 59. minutě místo Pedra. Sedm minut poté si posila za 57 milionů eur naběhla na centr krajana Daniela Alvése a poslala míč hlavou do sítě.

"Dát první gól je úžasný zážitek. Jsem moc šťastný, že jsem mohl pomoci v těžkých chvílích spoluhráčům. Uhráli jsme dobrý výsledek a teď to musíme dokončit doma," uvedl bývalý útočník Santosu před odvetou, jež se hraje v Barceloně příští středu.