Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Karvinští fotbalisté si mohou oddychnout. Žádný není nakažený, skupina o záchranu se může dohrát

Sport

  21:14
Karviná - Nikdo z týmu karvinského prvoligového fotbalového klubu nemá covid-19. Všech 35 odebraných vzorků bylo podle karvinských hygieniků negativních. ČTK to řekla vedoucí epidemiologického oddělení karvinské hygienické stanice Andrea Lipjaková.

Hráči Karviné se radují z gólu. foto: ČTK

Slezský tým byl od 2. července v karanténě, poté co se nemoc objevila u tří hráčů a jednoho člena vedení. „Nyní je karanténa ukončena. Všichni se nyní mohou vrátit k běžnému životu bez omezení,“ uvedla Lipjaková.

Z nákazy čtyři osob v karvinském klubu vyplynula dvoutýdenní izolace celého mužstva. Ligová fotbalová asociace (LFA) proto odložila zbývající dvě kola skupiny o záchranu na 23. a 26. července a baráž o nejvyšší soutěž, která by měla vyvrcholit odvetami 1. srpna. 

Hráči Karviné a Opavy při standardní situaci.
Bitva o míč v zápase Karviné s Boleslaví.

Karviné patří dvě kola před koncem nadstavby v šestičlenné skupině o záchranu čtvrté místo, které stejně jako pátá příčka znamená baráž. O dva body zpět jsou Opava a poslední Příbram.

Na pátek 17. července ligový výbor LFA svolal grémium profesionálních klubů, které se bude situací v Karviné zabývat. Z první ligy za běžných okolností po zavedení nadstavby přímo sestupuje jen poslední tým. Celky na 14. a 15. místě čeká dvojutkání baráže s druhým a třetím týmem druhé ligy, kterými jsou Zbrojovka Brno a Dukla Praha.

Autor: