Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Noc největšího ponížení, nejhorší prohra v historii,‘ hřímá britský tisk

Evropa

  10:00
LONDÝN/PRAHA - Za největší ponížení v historii anglického fotbalu označují britská média pondělní vyřazení Anglie v osmifinále mistrovství Evropy s nováčkem z Islandu po porážce 1:2. Žádná jiná z předchozích blamáží se prý této prohře nevyrovná.

Anglický útočník Daniel Sturridge nemůže uvěřit tomu, že Anglie zase na velkém turnaji neuspěla. foto: Reuters

Senzace: islandští válečníci skolili hrdou Anglii, Hodgson okamžitě rezignoval

„Byla to pro Anglii noc toho největšího ponížení a nejhorší prohra v historii mezinárodního fotbalu,“ napsal The Telegraph.

„Je to mnohem horší než porážka s USA (0:1) na mistrovství světa 1950 v Brazílii,“ srovnal britský deník pondělní výsledek s jiným velkým propadákem.

„Horší je to proto, že tato prohra přichází ve chvíli, kdy je Premier League světovým průmyslem. A proti Anglii stál národ s 30 tisíci registrovanými fotbalisty,“ dodal.

„Po 959 zápasech přišla ta nejhorší porážka v anglické historii. A to proti zemi, která má 330 tisíc obyvatel. Anglický tým byl k smíchu. Soubor panikařících jednotlivců,“ kritizoval deník Times.

Islandská postupová radost.
Anglie vs. Island (ostrovní zklamání).

„Zpochybňuje to postavení Anglie, která sama sebe vidí jako fotbalové království,“ konstatuje deník The Guardian.

„Jde o seismickou vlnu. Vždyť Anglii vyřadila země s populací velikosti Leicesteru (města letošního mistra Anglie). A ukazuje se, že trenér Hodgson měl skončit už po mistrovství světa 2014. Poslední dva roky byly velkým plýtváním,“ napsal deník Daily Mail.

Hráči jsou příliš slavní a bohatí

Kouč Roy Hodgson ihned po prohře s Islandem rezignoval. „Nebyl na to vhodný tehdy a nebyl ani nyní. Měl jen plno řečí a slibů o změnách, ale pod tlakem se tak nedělo,“ dodal.

Média trenérovi vyčetla, že nedokázal najít herní tvář týmu, netěžil ze silných stránek hráčů a v kritických chvílích se tým neměl o co opřít. Kritika se rovněž dotkla „zbohatlické“ kultury Premier League, která kazí morálku hráčů.

„Problémem je ego hráčů. Jsou příliš slavní, důležití, bohatí, mocní. To je současná Anglie. Pak se ztrácí síla týmu,“ uvedl deník The Independent.

„Bylo třeba, aby zkušení hráči zabrali a táhli reprezentaci, ale to se nestalo. Byli stejní jako zbytek týmu,“ doplnil deník Guardian.

Tři jistoty: Smrt, daně a anglický propadák

Podobný názor se objevil i na BBC. „Hlavní zodpovědnost leží na trenérovi, ale jeho zklamali i hráči, kteří jsou schopni mnohem lepších výkonů. Hodgson je na vině, ale kritice nesmí uniknout ani vysoce placení hráči Premier League.“

Bulvární deník Mirror přirovnal výbuch Anglie k nedávnému rozhodnutí Britů v referendu o vystoupení z Evropské unie.

„Hodgsonův brrrexit! Naprosté ponížení. Existují tři jistoty v životě: smrt, daně a průměrné anglické vystoupení na velkých turnajích,“ napsal Mirror.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat