26. června 2011 14:57 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nové sídlo ČMFS zamítl. Kvůli Haškovi?

Ivan Hašek (vlevo) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Hašek (vlevo) | foto: ČTK

PRAHA Valná hromada Českomoravského fotbalového svazu zamítla návrh na přípravu projektu na výstavbu nového administrativního sídla v pražských Lipencích. Většina českých delegátů se dnes zdržela hlasování. Spolu s administrativním centrem měla být postavena i fotbalová akademie. Proto bylo třeba najít lokalitu, kde bude k dispozici velký prostor a zároveň bude dobrá dostupnost. Ta právě byla klíčovou při rozhodování mezi Hostivicemi a Lipenci.

Spekulovalo se i o souvislosti s předsedou ČMFS Ivanem Haškem, který v Lipencích bydlí. Ten se proti spojování projektu se svou osobou razantně ohradil. "Uráží mě, že to někdo spojuje s tím, že si stavím sídlo doma. Ale na to jsem si už v těchto končinách zvykl. Podle mě je to strategicky dobře položená lokalita," řekl Hašek, který následně na valné hromadě ze své funkce odstoupil.

O rezignaci předsedy Haška čtěte více

Projekt měl být financován českým svazem z 55 procent. Zbylých 45 procent měly pokrýt dotace UEFA a FIFA. "Celkem by se náklady měly vyšplhat zhruba na 331 milionů korun. Náklady na provoz by byly pokryty ze zisků z provozu a z nájmů jiným subjektům," řekl delegátům valné hromady generální sekretář svazu Rudolf Řepka.

Administrativní budova měla být vybudována na pozemcích, které by byly odkoupeny za 2300 korun za metr čtvereční. Fotbalová akademie pak měla být na pozemcích v dlouhodobém pronájmu za čtyři koruny za metr čtvereční. Měla obsovat tréninkové centrum, centrální hrací plocha a hlediště pro 1500 diváků, dalších pět hřišť s možností rozšíření na 12, rehabilitační centrum, víceúčelovou halu a hotel od soukromého investora.

Stavět se mělo začít ve třetím čtvrtletí 2012 a budova měla být v provozu v roce 2014. Výkonný výbor potřeboval od valné hromady povolení čerpat čtyři miliony korun na přípravu projektu. To však valná hromada neodsouhlasila.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.