28. listopadu 2017 17:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Obleč se, prosím, slušně, žádají íránští fanoušci moderátorku losu MS ve fotbale

Ruská moderátorka losu MS ve fotbale Maria Komandná. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruská moderátorka losu MS ve fotbale Maria Komandná. | foto: Twitter

teherán Íránští fanoušci se bojí, že kvůli vyzývavému oblečení moderátorky mohou přijít o část přenosu z pátečního losování fotbalového mistrovství světa 2018 v Rusku.

Na sociálních sítích proto prosí ruskou novinářku Marii Komandnou, jež bude slavnostním večerem provázet spolu s bývalým anglickým kanonýrem Garym Linekerem, aby nedala íránské státní televizi IRIB důvod k zastavení přenosu.

„Prosím, pomož nám volbou své garderoby, abychom mohli vidět celé losování,“ napsal jeden z íránských fanoušků na instagram Komandné. Podle íránských médií následovalo tisíce podobných apelů.

Kvůli striktnímu dodržování náboženských pravidel IRIB přeruší program v případě, že se na obrazovce objeví spoře oblečené ženy. 

Gary Lineker.

Gary Lineker.

To byl případ losování předchozího mistrovství světa v Brazílii, kdy kvůli tanečnici samby zastavila íránská televize přenos zhruba na minutu.

Podle serveru MokhberNews odpověděla Komandná íránským fanouškům, že o cenzuře v jejich televizi nevěděla. Slíbila nicméně, že na slavnostní akci zvolí decentní oblečení.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz