Úterý 21. května 2024, svátek má Monika

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

15:15
MINSK/TBILISI - Velká dramata přineslo nedělní závěrečné kolo běloruské a gruzínské nejvyšší fotbalové soutěže. BATE Borisov získal dvanáctý běloruský ligový titul v řadě poté, co vyrovnal na hřišti Gorodeji v 95. minutě na 3:3. Dinamo Tbilisi naopak titul gruzínského šampiona odmítlo. V 96. minutě duelu s Torpedem Kutaisi neproměnilo penaltu, a tak se po výhře 1:0 radoval z triumfu soupeř.

Fotbalisté BATE se radují z 13. ligového titulu v řadě. foto: AP/ČTK

BATE skončilo před druhým Dinamem Minsk díky lepším vzájemným zápasům a v příští sezoně si zahraje předkolo Ligy mistrů.

Celek z Borisova přitom ve 46. minutě rozhodujícího duelu prohrával už 1:3. Pak ale snížil z penalty Vitalij Rodionov a v páté minutě nastavení vybojoval kýžený bod druhou trefou v utkání Mirko Ivanič.

Dinamu nestačila k přerušení mistrovské série BATE ani výhra 4:1 ve Vitebsku.

V rozhodujícím utkání gruzínské ligy zvítězil tým z Kutaisi 1:0 na hřišti Dinama Tbilisi, které v nastavení neproměnilo penaltu, jež by zajistila titul jemu.

Dinamo dostalo možnost zahrávat pokutový kop v 96. minutě. Odpovědnost na sebe vzal domácí kapitán Otar Kiteišvili, ale pouze nastřelil nohu brankáře Torpeda Roina Kvaschvadzeho.

Rozhodčí okamžitě zápas ukončil a hráči Kutaisi mohli slavit čtvrtý titul v historii a účast v prvním předkole příštího ročníku Ligy mistrů. Dinamo Tbilisi skončilo v tabulce druhé se ztrátou bodu.