Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Odchod zvažuje i Jankulovski

Sport

  7:58
MILÁN/PRAHA - Po konci evropského šampionátu pravděpodobně postihne fotbalovou reprezentaci velký třesk. Už nyní je jisté, že po červnovém turnaji nebude u národního týmu pokračovat trenér Karel Brückner ani útočník Jan Koller. Reprezentační kariéru možná uzavře také další opora – obránce Marek Jankulovski.

Další hvězda zřejmě odchází. foto: ČTK

"Touto myšlenkou se zabývám. Neznamená to, že bych byl definitivně rozhodnutý, ale ve hře je prostě varianta, že po mistrovství v národním týmu skončím a soustředím se jen na své působení v AC Milán,“ prohlásil zadák posledního vítěze Ligy mistrů pro deník Sport.


Přes časté zdravotní problémy Jankulovski v jedenatřiceti letech zatím nemusí myslet na to, že by kopačky pověsil na hřebík definitivně. S přibývajícími léty by ale rád slevil na tempu. "Mám potíže s kolenem. Musím někde ubrat, abych ještě byl schopen u fotbalu zůstat,“ zmínil se autor deseti reprezentačních gólů. Kromě toho se chce víc věnovat rodině. "V Miláně hrajeme v neděli i ve středu, jsem neustále pryč. Když je přestávka, jsem pryč s reprezentací. Moje rodina to za mě odnáší a už je nejvyšší čas jí to začít vracet.“


Třetí důvod pro váhání nad další reprezentační perspektivou má společný s Kollerem. Toho nalomilo avizované loučení Brücknera. "Vytáhl mě do jednadvacítky, pak z ní do áčka. Moje působení v reprezentaci je s ním velmi úzce spojeno,“ doložil úzkou vazbu na úspěšného kouče.

Termín, kdy zazní z Jankulovského úst konečný verdikt, si hráč nestanovil. "Jednoho dne prostě přijde,“ uvedl pouze. Ale je klidně možné, že se rozhodne v reprezentaci pokračovat. "A bude mě to bavit jako doposud,“ podotkl.

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
MANAŽER OBCHODNÍ SKUPINY / OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - celá ČR

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj