10. dubna 2008 7:58 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Odchod zvažuje i Jankulovski

Další hvězda zřejmě odchází.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Další hvězda zřejmě odchází. | foto: ČTK

MILÁN/PRAHA Po konci evropského šampionátu pravděpodobně postihne fotbalovou reprezentaci velký třesk. Už nyní je jisté, že po červnovém turnaji nebude u národního týmu pokračovat trenér Karel Brückner ani útočník Jan Koller. Reprezentační kariéru možná uzavře také další opora – obránce Marek Jankulovski.

"Touto myšlenkou se zabývám. Neznamená to, že bych byl definitivně rozhodnutý, ale ve hře je prostě varianta, že po mistrovství v národním týmu skončím a soustředím se jen na své působení v AC Milán,“ prohlásil zadák posledního vítěze Ligy mistrů pro deník Sport.


Přes časté zdravotní problémy Jankulovski v jedenatřiceti letech zatím nemusí myslet na to, že by kopačky pověsil na hřebík definitivně. S přibývajícími léty by ale rád slevil na tempu. "Mám potíže s kolenem. Musím někde ubrat, abych ještě byl schopen u fotbalu zůstat,“ zmínil se autor deseti reprezentačních gólů. Kromě toho se chce víc věnovat rodině. "V Miláně hrajeme v neděli i ve středu, jsem neustále pryč. Když je přestávka, jsem pryč s reprezentací. Moje rodina to za mě odnáší a už je nejvyšší čas jí to začít vracet.“


Třetí důvod pro váhání nad další reprezentační perspektivou má společný s Kollerem. Toho nalomilo avizované loučení Brücknera. "Vytáhl mě do jednadvacítky, pak z ní do áčka. Moje působení v reprezentaci je s ním velmi úzce spojeno,“ doložil úzkou vazbu na úspěšného kouče.

Termín, kdy zazní z Jankulovského úst konečný verdikt, si hráč nestanovil. "Jednoho dne prostě přijde,“ uvedl pouze. Ale je klidně možné, že se rozhodne v reprezentaci pokračovat. "A bude mě to bavit jako doposud,“ podotkl.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky