Olomouc prohrála na Dukle a záchrana se jí zase o kus vzdálila

19:30aktualizováno  20:28
PRAHA - Fotbalisté Olomouce v předehrávce 28. ligového kola prohráli na hřišti Dukly 0:2 a zůstali na předposledním místě. Hanácký nováček nevyužil šanci minimálně do soboty přeskočit Příbram, na kterou v tabulce dál ztrácí bod. Fotbalisté Jihlavy si záchranu v nejvyšší soutěži ještě nezajistili, když v Brně remizovali 1:1.

Fotbalisté Dukly měli dobrý vstup do obou poločasů. foto: ČTK

Trpišovský: Nejsme zákeřní. Co o nás říkal Ščasný, nás všechny překvapilo

Středočechy čeká v sobotu zápas ve Zlíně a navíc mají se Sigmou lepší vzájemné zápasy. Utkání na Julisce svými góly rozhodli v první půli Slovák Lukáš Štetina a po změně stran další obránce Ondřej Vrzal.

Ve 13. minutě otevřela Dukla skóre. Néstor v šestnáctce našel volného Štetinu a domácí stoper dostal hodně času i prostoru, aby svou hlavičku umístil do horního růžku.

Pražané začali lépe i druhý poločas. V 52. minutě Buchta inkasoval podruhé. Na Marešův roh si naskočil Vrzal a tvrdou hlavičkou umístil míč k tyči. Levý bek Dukly dal už svůj pátý ligový gól v sezoně.

Jihlava si záchranu nevybojovala

Po vedoucím gólu makedonského obránce Jihlavy Janiho Urdinova sahala Vysočina po záchraně, kterou jí nabídla porážka Olomouce na Dukle.

O radost ale hosty připravil čtrnáct minut před koncem vyrovnávací brankou Michal Škoda. Brňané poprvé na jaře doma nevyhráli, ale už podeváté za sebou na svém hřišti bodovali.

28. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 13. Štetina, 52. Vrzal. Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Moláček. ŽK: Hála, Plšek (oba Olomouc). Diváci: 1228.

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Branky: 76. Škoda - 54. Urdinov. Rozhodčí: Proske - Wilczek, Kříž. ŽK: Škoda, Jovanovič, Hyčka (všichni Brno). Diváci: 4063.