Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Opavský ředitel Rovňan: Naše kauza může být vyústěním toho, co probíhalo během minulé sezony

Sport

  10:44
Opava - Fotbalistům Slezského FC Opava za údajné porušení hygienických opatření hrozí peněžitý trest, ale i odečet bodů v příští sezoně. Členové disciplinární komise ve čtvrtek nerozhodli. „Žádali jsme o rozhodnutí v co nejkratší době, protože současná situace klubu neprospívá. Komise si vyžádá vyjádření dalších institucí, na jejichž základě rozhodne,“ uvedl opavský ředitel Jaroslav Rovňan.

Ředitel SFC Opava Jaroslav Rovňan foto: SFC Opava

„Jsme přesvědčeni, že z naší strany ani ze strany nemocného hráče k žádnému porušení pravidel nedošlo.“

Co vám bafuňáři vyčítají?
Že údajně hráč s příznaky nemoci absolvoval trénink. Ale my i hráč tvrdíme, že příznaky nebyly takové, aby bylo zjevné, že má covid-19. Cítil se trochu unavený po nedělním tréninku, který byl těžší. Když později vyplňoval formulář ohledně nemoci, zřejmě si uvědomil, že už mu nemoc mohla začínat, ale v té době mu to tak nepřipadalo, protože spousta sportovců je po tréninku unavená.

Ředitel SFC Opava Jaroslav Rovňan
Ředitel SFC Opava Jaroslav Rovňan komunikuje s rozhodčími

Berete disciplinární řízení s vaším klubem jako útok proti Opavě?Ne. Může to být jakési vyústění toho všeho, co probíhalo během minulé sezony. Ale snad se to už uklidní poté, co Ligové grémium zpřísnilo veškerá dosavadní opatření.

K nim patří i povinné testy mužstva nejpozději 48 hodin před každým ligovým zápasem. To budou pro kluby další náklady...
To ano. Jedno testování vyjde zhruba na třicet pět tisíc korun. Vedení soutěže má však reagovat na situaci, takže věříme, že když to půjde, testy zruší, nebo zmírní.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!