5. listopadu 2018 11:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rozhodčí zemřel ve 48 letech přímo na hřišti. Byl operním pěvcem v libereckém divadle

Zdeněk Nádeník jako operní pěvec a jako fotbalový rozhodčí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Nádeník jako operní pěvec a jako fotbalový rozhodčí. | foto: F. X. Šaldy

železný brod Byl velikou raritou. Během jednoho dne odřídil fotbalový zápas krajského přeboru na Liberecku a večer v Divadle F. X. Šaldy zpíval operní árie. Legenda tamního fotbalu i libereckého kulturního prostředí Zdeněk Nádeník však v sobotu náhle odešla. V zápase Železný Brod - Česká Lípa totiž jako hlavní rozhodčí přímo na hřišti zkolaboval a po převozu vrtulníkem do liberecké nemocnice zemřel na následky prasklé srdeční aorty.

Těsně před osudovým kolapsem v 62. minutě zápasu stačil ještě Nádeník pomezním sudím a hráčům vzkázat: „Kluci počkejte, jen se potřebuju nadechnout.“

Těsně poté však upadl na trávník, a i když se jej podařilo hráčům a funkcionářům pomocí defibrilátoru oživit, takže mohl Nádeník po převozu vrtulníkem do nemocnice podstoupit operaci, následky prasklé aorty nepřežil.

„Je to prostě strašné. Osobně jsem ho znal od jeho osmi let a trénoval jej od žáčků,“ informoval o jeho smrti na facebookovém profilu novinář Miloslav Cihlář.

Vzkaz pozůstalým pak pomocí Facebooku poslalo i liberecké Divadlo F. X. Šaldy, kde Nádeník od začátku 90. let působil jako operní pěvec ve sboru.  

„Zdeněk Nádeník byl výborný divadelník a kolega, stejně jako známý a oblíbený fotbalový rozhodčí, laskavý nekonfliktní člověk, plný pozitivní energie a humoru,“ napsali představitelé divadla.

Advantage Consulting, s.r.o.
PRODUCT ENGINEER

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz