22. května 2011 12:33 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Oslavy Plzně: bouřlivé, ale téměř bez násilí

Fotbalová Plzeň slaví titul. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalová Plzeň slaví titul. | foto: ČTK

PLZEŇ Napadení městského strážníka židlí v restauraci, zapálený billboard a menší úrazy hlavy na stadionu řešili v sobotu večer a v noci na neděli policisté a záchranáři v souvislosti s vítězstvím plzeňských fotbalistů v letošním ligovém ročníku. Na ostatních místech kraje byl klid.

"Dva strážníci se snažili uhasit požár v centru města a jeden z nich zaběhl do hospody pro vodu. Tam byl napaden židlí do hlavy. Podezřelý třiadvacetiletý muž je v cele předběžného zadržení," uvedla policejní mluvčí Simona Čejková. Podle ní i lékařů nešlo o vážný úraz. Vyšetřovatelé čekají, až útočník vystřízliví a zatím neuvedli, z čeho je podezřelý.

DÁLE K TITULU PLZNĚ

"V sobotu večer jsme zasahovali jen u menšího požáru billboardu na Americké třídě, který byl za tři minuty uhašen," řekl řídící důstojník hasičů. "Všechno bylo v pořádku, noc ze soboty na neděli se nelišila od jiných," řekla sestra plzeňské záchytky, jediné v kraji.

"V noci jsme řešili jsme dvě napadení policistů na Americké třídě a menší úrazy hlavy a nastříkání pepřového spreje do očí na stadionu těsně po fotbalovém zápase," uvedla mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková. U stadionu měla krajská záchranná služba pět vozů. "Proti jiným dnům a nocím nebylo případů výrazně více, dodala.

S desítkami fanoušků ostravského Baníku, který v sobotu s Plzní prohrál 1:3, také podle Čejkové nebyly výrazné problémy, i když byl zápas vyhodnocen jako rizikový. Hlavní skupinu policie doprovodila z vlakového nádraží na stadion. Před zápasem předvedla na služebnu tři muže, kteří přijeli do Plzně individuálně. Šlo o drobnější rušení veřejného pořádku.

Po zápase musela policie použít na plzeňské fandy donucovací prostředky a slzný plyn, protože se chtěli dostat z hlediště na hrací plochu ještě v době, kdy tam byli hráči a rozhodčí a přitom demolovali zařízení stadionu. Hlídky předaly několik mužů k ošetření zdravotníkům. "Ihned poté už byl klid," dodala. Řada fanoušků, kteří sledovali utkání na vyprodaném stadionu, si z něj odnášela domů vytrhané kusy trávníku, brankových sítí i sedaček z tribuny.

Měli to povolené od klubu i radnice, protože na městském stadionu ve Štruncových sadech bude nyní pokračovat rozsáhlá přestavba. Na centrálním náměstí sledovaly utkání na velkoplošné obrazovce zhruba tři tisícovky lidí. Kolem 21:30, kdy přijeli na plochu hráči a trenéři dvěma autobusy, se počet diváků zvýšil asi na trojnásobek. Dnes dopoledne už je plocha o rozloze 1,5 hektaru zcela uklizená.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!