Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Oslavy Plzně: bouřlivé, ale téměř bez násilí

Sport

  12:33
PLZEŇ - Napadení městského strážníka židlí v restauraci, zapálený billboard a menší úrazy hlavy na stadionu řešili v sobotu večer a v noci na neděli policisté a záchranáři v souvislosti s vítězstvím plzeňských fotbalistů v letošním ligovém ročníku. Na ostatních místech kraje byl klid.

Fotbalová Plzeň slaví titul. foto: ČTK

"Dva strážníci se snažili uhasit požár v centru města a jeden z nich zaběhl do hospody pro vodu. Tam byl napaden židlí do hlavy. Podezřelý třiadvacetiletý muž je v cele předběžného zadržení," uvedla policejní mluvčí Simona Čejková. Podle ní i lékařů nešlo o vážný úraz. Vyšetřovatelé čekají, až útočník vystřízliví a zatím neuvedli, z čeho je podezřelý.

DÁLE K TITULU PLZNĚ

"V sobotu večer jsme zasahovali jen u menšího požáru billboardu na Americké třídě, který byl za tři minuty uhašen," řekl řídící důstojník hasičů. "Všechno bylo v pořádku, noc ze soboty na neděli se nelišila od jiných," řekla sestra plzeňské záchytky, jediné v kraji.

"V noci jsme řešili jsme dvě napadení policistů na Americké třídě a menší úrazy hlavy a nastříkání pepřového spreje do očí na stadionu těsně po fotbalovém zápase," uvedla mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková. U stadionu měla krajská záchranná služba pět vozů. "Proti jiným dnům a nocím nebylo případů výrazně více, dodala.

S desítkami fanoušků ostravského Baníku, který v sobotu s Plzní prohrál 1:3, také podle Čejkové nebyly výrazné problémy, i když byl zápas vyhodnocen jako rizikový. Hlavní skupinu policie doprovodila z vlakového nádraží na stadion. Před zápasem předvedla na služebnu tři muže, kteří přijeli do Plzně individuálně. Šlo o drobnější rušení veřejného pořádku.

Po zápase musela policie použít na plzeňské fandy donucovací prostředky a slzný plyn, protože se chtěli dostat z hlediště na hrací plochu ještě v době, kdy tam byli hráči a rozhodčí a přitom demolovali zařízení stadionu. Hlídky předaly několik mužů k ošetření zdravotníkům. "Ihned poté už byl klid," dodala. Řada fanoušků, kteří sledovali utkání na vyprodaném stadionu, si z něj odnášela domů vytrhané kusy trávníku, brankových sítí i sedaček z tribuny.

Měli to povolené od klubu i radnice, protože na městském stadionu ve Štruncových sadech bude nyní pokračovat rozsáhlá přestavba. Na centrálním náměstí sledovaly utkání na velkoplošné obrazovce zhruba tři tisícovky lidí. Kolem 21:30, kdy přijeli na plochu hráči a trenéři dvěma autobusy, se počet diváků zvýšil asi na trojnásobek. Dnes dopoledne už je plocha o rozloze 1,5 hektaru zcela uklizená.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI
Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI

Ať už musíte celý den pobíhat za miminkem nebo běháte jen tak pro radost v lese. Možná vás trápí propadlá klenba nebo vás po celém dni bolí nohy....

Mohlo by vás zajímat