27. listopadu 2012 19:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Paclík: Jsem přesvědčen, že kauzu organizuje Křetínský

Majitel fotbalové Plzně Tomáš Paclík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Majitel fotbalové Plzně Tomáš Paclík. | foto: ČTK

PRAHA Majitel fotbalové Viktorie Plzeň Tomáš Paclík na zasedání disciplinární komise FAČR znovu popřel obvinění, že by jeho klub uplácel sudí. Míní, že bývalý sudí Tomáš Adámek napsal dopis o přijetí úplatku za ovlivnění jarního duelu Jablonec - Plzeň na popud osoby v pozadí.

Podle Paclíka celou kauzu organizuje šéf Sparty Daniel Křetínský. "O tom jsem přesvědčen, ale nemám pro to přímé důkazy," řekl Paclík novinářům. "Třeba pan Adámek jednou vyčistí své svědomí až do konce a vzpomene si, kdo ho k notáři dovedl a kdo mu tam napsal ty blbosti, co má ve svém vyjádření. To nemá ze své hlavy, to je evidentní," tvrdí.

Pokud by Křetínskému šlo skutečně jen o očištění fotbalu, měl by prý v celé kauze vystupovat aktivněji. "Je to přesně deset týdnů, co rozjel tohle divadlo a od té doby jsme ho nikdo neviděli. Měl by to vzít do vlastních rukou a teprve pak bychom viděli, jak je to s českým fotbalem doopravdy," řekl Paclík.

Disciplinárka si pozvala Křetínského

Křetínský v polovině září informoval předsedu FAČR Miroslava Peltu o údajných nestandardních praktikách v řízení profesionálních soutěží. Věcí se vzápětí začala zabývat policie, žádný závěr ale zatím nevyvodila.

"Jestli nevystoupí, tak veřejnost přestane věřit pohádce o Mirku Dušínovi, který se díky svým schopnostem a vzdělání stal ve třiceti miliardářem. A co kdyby si lidi začali myslet, že obchoduje stejně, jako dělá fotbal?" dodal Paclík na adresu Křetínského.

Adámka a Býmu chce na detektoru lži

Paclík disciplinární komisi řekl, že by byl rád, kdyby aktéři kauzy vypovídali na detektoru lži. "Nemohu je k tomu donutit, ale během pár dnů bych na pana Adámka a pana Býmu (čtvrtý rozhodčí zápasu) měl podat trestní oznámení. Pak detektor lži navrhnu. Když jsou tak čistí, tak by na něj určitě rádi šli," řekl Paclík.

Znovu odmítl, že by funkcionář Martin Svoboda, kterého Adámek obvinil z uplácení, nějak pracoval pro Plzeň. "Smluvní vztah mezi Plzní a panem Svobodou nikdy nebyl. Ani externí, ani nesmluvní provedený ústně. O tom jsem přesvědčený," prohlásil šéf Plzně.

Věří, že disciplinární komise v čele s Jiřím Goldou nenechá kauzu vyšumět. "Pan Golda není ten typ, co by to zametl pod stůl. A i kdyby, tak my to zamést pod stůl nenecháme," uvedl Paclík. "Už se tomu věnuji měsíc osobně a nedělám téměř nic jiného. A budu se tomu věnovat tak dlouho, dokud se to nevyřeší. Za poslední tři roky jsme dosáhli mimořádných úspěchů na provinční klub, a jestli teď někdo tvrdí, že to bylo nekalým způsobem, tak nás to hrozně poškozuje," dodal.

ČTK, Lidovky.cz