24. června 2018 20:26 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

‚Jsme tady jako malé dítě.’ Fotbalisté Panamy ale i přes debakl plakali štěstím

Fotbalisté Panamy se modlí po zápase s Anglií. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Panamy se modlí po zápase s Anglií. | foto: Reuters

NIŽNIJ NOVGOROD Ačkoli fotbalisté Panamy prohráli na mistrovství světa s Anglií 1:6, po tvářích hráčů i fanoušků kanuly slzy štěstí. Středoamerická země se totiž dočkala historické chvíle, kdy mohla slavit premiérový gól na světových šampionátech. Postaral se o něj navíc kapitán a velký oblíbenec fanoušků Felipe Baloy, který sám svůj zásah obrečel.

„Gól je pro nás všechny v Panamě hrozně důležitý. Jsme poprvé na mistrovství světa, a i když se nám tolik nedaří, tak jsme se zapsali do historie,“ radoval se Baloy, který se v 37 letech stal čtvrtým nejstarším střelcem v historii MS.

Do hry přišel jako střídající hráč, v 78. minutě si naběhl na centr z přímého kopu a ve skluzu poslal míč do branky. Ačkoli v tu chvíli už Anglie vedla 6:0, panamští fanoušci v hledišti slavili gól jako vítězný. Objímali se a plakali štěstím.

„Je skvělé, že dal gól právě Felipe Baloy, který bude v národním týmu končit. Bůh ho odměnil za skvělý přístup. Dojalo mě to,“ řekl trenér Hernan Gómez. „Ano, na sto procent po turnaji končím v reprezentaci a na 90 procent s fotbalem,“ připustil Baloy.

Obrovská radost panamských fotbalistů.
Angličtí fanoušci před utkáním s Panamou.

Gól tak alespoň trochu vylepšil Panamě náladu poté, co se stala teprve čtvrtým týmem v historii, který na MS prohrál poločas o pět a více branek. „Vstřelit první gól na mistrovství světa je samozřejmě krásné, ale zbytek utkání pro nás nebyl tak příjemný. Mohli jsme prohrát i větším rozdílem. Anglie hrála opravdu krásný fotbal. Byl opravdu velký rozdíl mezi oběma týmy,“ zhodnotil Gómez utkání.

„My se hlavně snažili o to, abychom se ve druhé půli vyhnuli nějaké katastrofě. Tady na šampionátu jsme se hodně naučili. Přece jen jsme stále ve fotbale jako malé dítě. A zápasy s Belgií a Anglií jsou velká škola,“ dodal.

ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Česko
1 : 0
5:18
Stone (Kanada) vstřelil branku(8. gól na mistrovství), asistence Stecher
Stav zápasu Kanada - Česko 1:0
Jako první slaví Kanaďané. Stecher od pravého mantinelu předložil puk před branku, kde jej Stone jemnou tečí usměrnil k bližší tyči, zatímco Bartošák klouzal k té vzdálenější.
4:40
Od modré čáry zkusil štěstí Kubalík, brankář Murray odvrátil puk před sebe a jeho spoluhráči jej následně odpálili.
3:56
Hned po buly střílel Mantha, Bartošák vyrazil.