Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pelta oslovil na pozici reprezentačního trenéra jen Jarolíma. Ten souhlasil, klub je proti

Sport

  14:10aktualizováno  21:00
PRAHA - Předseda fotbalového svazu Miroslav Pelta oznámil, že jediným osloveným trenérem na post nového kouče fotbalové reprezentace byl Karel Jarolím. O uvolnění z Mladé Boleslavi bude Pelta jednat s vedením prvoligového klubu v pondělí. Prezident středočeského klubu Josef Dufek tvrdí, že s ním Pelta o Jarolímovi dosud nemluvil a chce trenéra udržet do zimy.

Miroslav Pelta. foto: ČTK

„Situace byla v poslední době hodně zajímavá, pan Vrba ani já jsme před tiskovkou hodnotící fotbalové Euro o jeho nabídce ze zahraničí nevěděli. Rád bych toto chtěl uvést na pravou míru,“ začal tiskovou konferenci předseda svazu Miroslav Pelta.

„Následně jsme řešili, zda chce pan Vrba trénovat Machačkalu, což on mi řekl, že chce, takže jsme začali jednat. Stejně jako v případě Dušana Fitzela, který odchází do Ruska s ním,“ pokračoval Pelta.

„Prvním a jediným koučem, kterého jsem oslovil, byl pan Jarolím. Tomu jsem volal už z dovolené, po telefonu se ale všechno neřeší ideálně. Proto jsme se ve čtvrtek sešli. Karel Jarolím má zájem trénovat reprezentaci, proto jsme si pozvali v pondělí na svaz šéfa klubu Josefa Dufka, abychom se domluvili na podmínkách uvolnění Karla Jarolíma z Boleslavi k reprezentaci,“ vysvětlil šéf svazu.

„Abych byl úplně přesný, za asociaci mě o tom, že by Karel Jarolím mohl být ohledně národního týmu ve hře, informoval krátkým telefonátem místopředseda Roman Berbr. Jenže nároďák má v gesci předseda Pelta a ten mi prvně zkoušel volat až dnes v 8:50 ráno. Měl jsem zrovna důležité jednání, až po něm jsem našel nepřijatý hovor od předsedy. A podruhé už nezavolal. On dva týdny ví, že nemá reprezentačního trenéra, a moje číslo prvně použije až dneska ráno?“ divil se Dufek.

Anketa

Kdo by podle vás měl nahradit Pavla Vrbu u národního týmu, který podepsal smlouvu s ruskou Machačkalou?

Karel Jarolím 64
Vítězslav Lavička 78
Ivan Hašek 52
Zdeněk Zeman 187
někdo jiný z českých trenérů 49
zahraniční trenér 167

Vzápětí dodal: „Karel Jarolím projevil zájem, aby mohl vést Boleslav ještě v předkolech evropských pohárů, do kterých vstupují už příští týden, což za sebe nevidím jako problém, takže mu případně rádi vyhovíme. Pro nás je důležité, aby byl pro reprezentaci plně k dispozici od září.“

Dufek ale chce Jarolím udržet déle. „Vzhledem k tomu, v jakém aranžmá celá věc proběhla, budu tvrdý. Do těch rozhovorů, co nám s panem Peltou odstartují v pondělí, půjdu s jednoznačným požadavkem, aby Karel Jarolím vedl Mladou Boleslav přinejmenším do konce kalendářního roku 2016. A nemíním z toho ustoupit ani o píď,“ dodal Dufek.

Pelta také oznámil, že manažerem seniorské reprezentace se stane Jaromír Šetrle, který tuto pozici momentálně zastává u jedenadvacítky. „Áčková reprezentace bude mít prioritu, věřím, že zvládne obojí,“ pronesl Pelta na adresu muže, který byl dříve sportovním manažerem právě středočeského klubu z Boleslavi.

Karel Jarolím.

„Nechtěli jsme zahraničního trenéra, protože by aklimatizace trvala příliš dlouho a my bychom museli odepsat jednu kvalifikaci a to jsme nechtěli. Pan Jarolím dostane případně smlouvu na čtyři roky - do MS 2018 s následnou dvouletou opcí. Více bych komentovat nechtěl, tedy ani fakt, jestli bude mít Jarolím výstupní klauzuli jako Vrba, či jeho platové podmínky,“ řekl Pelta.

Tedy se následně ještě vrátil k působení Pavla Vrby u týmu: „Lidsky nemáme problém. Jeho odchod do Ruska proběhl standardně, neberu jeho konec jako nějaký podraz. Nikdy jsme spolu neměli během jeho působení u reprezentace žádný problém.“

Novým šéfem komise rozhodčích se stal Polák Listkiewicz

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR na dnešním zasedání jmenoval do funkce šéfa komise rozhodčích Poláka Michala Listkiewicze, který má nyní za úkol předložit návrh nových členů komise. Ta stávající byla odvolána.

"Teď máme jen předsedu a ten musí předložit návrh na novou komisi. Pan Listkiewicz nám představil svou vizi. Má představu, že by chtěl každý týden vyhodnocovat kolo, aby se řeklo, kdo pochybil, jaké jsou tresty," řekl novinářům předseda FAČR Miroslav Pelta.

Třiašedesátiletý Listkiewicz býval elitním evropským sudím. Pískal i finále MS 1990, nominován byl i na olympijské hry 1988, ME 1988 či MS 1994. Od roku 1989 působil v polské asociaci jako tiskový mluvčí, generální sekretář, místopředseda a mezi lety 1999 až 2008 i jako předseda. Momentálně je členem komise rozhodčích FIFA.

Komisi rozhodčích v závěru minulé sezony vedl Miroslav Tulinger, který nahradil Dagmar Damkovou. Ta v průběhu jara rezignovala kvůli pracovnímu vytížení v mezinárodních organizacích UEFA a FIFA.

Autoři: ,

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...