Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pelto, chcípni. Šéf svazu byl prý z pokřiku fanoušků zdrcený

Sport

  11:21
PLZEŇ - Předseda Fotbalové asociace ČR a zároveň šéf Jablonce Miroslav Pelta byl prý zdrcený z pokřiků plzeňských fanoušků proti své osobě připátečním duelu Superpoháru. Novinářům to po výhře 3:2 na hřišti Viktorie řekl kouč severočeského klubu Roman Skuhravý. Hostujícím hráčům pokřiky na Peltu kazily radost z vítězné trofeje.

Šéf Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta foto: Mafra - Ladislav Němec

Celý plzeňský stadion během zápasu několikrát skandoval tradiční "Pelta ven!", největší nevoli ale vyvolal až neuznaný gól domácího Tomáše Wágnera na 2:2 ze závěru utkání. Fanoušci hromadně spustili pokřik "Pelto, chcípni" a dávali najevo, co si o veřejností neoblíbeném předsedovi asociace myslí. Sudí ale odvolali gól správně, protože mu předcházel ofsajd.

ČTĚTE VÍCE:

"Krátce jsem s panem Peltou mluvil po zápase na schodech a je zdrcený z fanoušků. Já se mu ani nedivím. Nechci hodnotit jeho mediální image, ale znám ho jako pracovitého člověka, který toho udělal pro fotbal nejvíce ze všech lidí, co znám. Tohle si rozhodně nezaslouží," mínil jablonecký trenér Skuhravý. "Můžete říkat, že je to můj zaměstnavatel, ale já bych tohle říkal, i kdyby nebyl," doplnil Skuhravý.

Fotbalisté Jablonce vyhráli Superpohár. Na snímku je majitel klubu a předseda FAČR Miroslav Pelta

Jabloneckým hráčům prý bylo Pelty chvílemi až líto. "Má to opravdu těžké. Myslím, že soudní lidé viděli, že to ofsajd byl. Pan Pelta už to asi tady nikde v republice nebude mít jednoduché," prohlásil kapitán Karel Piták. Za svého šéfa se postavil i záložník Jan Kopic. "Musím říct, že chvílemi mi bylo pana Pelty i líto. Tohle si nezaslouží. Ale my už jsme na to zvyklí, počítáme s tím. Na většině stadionů jsou takovéhle pokřiky," poznamenal Kopic.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!