Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Pilař je na odchodu. V Plzni hledají náhradu

Sport

  19:45
BEROUN - Pokud fotbalista Václav Pilař skutečně opustí už v zimě Viktorii Plzeň a přestoupí do Wolfsburgu, dostane prý trenér Pavel Vrba kvalitní náhradu. Vedení českého mistra je připraveno investovat značnou sumu, aby reprezentačního záložníka nahradilo. Vrbu ale mrzí, jak se jednání kolem Pilaře zbytečně zkomplikovala. Něco podobného prý nikdy nezažil.

Trenér Plzně Pavel Vrba foto: ČTK

"Od vedení mám náhradu. Mohla by to být přestupová bomba. Konkrétní ale nebudu," uvedl Vrba v rozhovoru pro ČTK a deník Sport po dnešní výhře 3:0 nad Sezimovým Ústí v Tipsport lize. Nechtěl ani specifikovat, zda by se jednalo o hráče z české ligy, či ze zahraničí. "Jen řeknu, že to nebude Messi. Sice bych ho chtěl, ale ten je mimo naše možnosti," dodal s úsměvem na adresu hvězdy Barcelony.

Do smíchu mu však není, když si zrekapituluje průběh jednání o Pilařově přestupu do Wolfsburgu. "Myslím, že to mělo proběhnout mnohem klidněji a vše řešit v lepších dohodách mezi kluby, agentem a hráčem. Pro všechny by to bylo příjemnější. Takový humbuk kolem přestupu jsem ještě nezažil," uvedl Vrba.

ČTĚTE TAKÉ

Vše vygradovalo až ve ztrátu důvěry. Pilař měl dnes ještě nastoupit za Plzeň proti Sezimovu Ústí, ale po dopoledním tréninku si stěžoval na bolest ve svalu. "Sám nevím, jestli má skutečně problémy, nebo jestli to řekl kvůli tomu, že se blíží finální jednání s Wolfsburgem. To se pozná až poté, co všechno klapne a on bude zítra s Wolfsburgem trénovat naplno. Pak by mě to mrzelo, protože náš vztah byl nadstandardní a kdyby řekl, že kvůli přestupu potřebuje volno, tak bych mu ho stejně dal. Ale nechci spekulovat, třeba zdravotní problém skutečně má," dodal Vrba.

V dnešním utkání na Pilařově postu vyzkoušel nové tváře - Tomáše Bergra hostujícího z Dukly a Jiřího Zifčáka, který je na západě Čech na testech ze Znojma. "Tomáš se více zapojoval do kombinace. Je to hráč, který je silný na míči. Budeme ho zkoušet i ve středu zálohy a napravo. Určitě dnes nezklamal a ukázal kvalitu," řekl Vrba. "Jirka Zifčák je talentovaný hráč.

Hledají ideální složení

Dostane prostor i v dalším zápase a pak se rozhodneme, co dál. Pokud uvidím perspektivu, že by se brzy prosadil v první lize, tak by u nás mohl zůstat. V opačném případě pro něj bude lepší pravidelně hrát druhou ligu." V zápase Vrbu potěšila především první půle, do které zasáhla většina hráčů obvyklé základní sestavy. "V ní jsme si vytvořili znatelnou převahu a mohli jsme vytěžit i více než dva góly. Do druhé půle jsme to prostřídali a šanci dostali i mladí hráči, pro které jsou tyto zápasy důležitými zkušenostmi.

Pak to bylo více vyrovnané a na můj vkus jsme ztráceli zbytečně míče v rozehrávce," hodnotil Vrba. "Na to, že stále trénujeme dvoufázově a i dnes jsme měli trénink, a že jsme dali do hry 21 hráčů, to šlo. Dynamika a větší přesnost přijdou později," dodal.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!