Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pilař má cestu volnou. O přestupu rozhodne Magath

Sport

  12:25aktualizováno  17:23
PRAHA - Tahanice o Václava Pilaře pokračují. O reprezentačního záložníka usiluje bundesligový Wolfsburg. Ve středu odpoledne Plzeň odsouhlasila jeho předčasné ukončení hostování, i když měl být podle smlouvy na západě Čech do konce sezony. Hradec Králové zřejmě jeho přestup posvětí.

Plzeň (Václav Pilař) foto: ČTK

"Do dvou dnů by mělo být vše vyřešené tak, že už jaro stráví Pilař ve Wolfsburgu," řekl Lidovým novinám dnes dopoledne ředitel Hradce Králové Richard Jukl. Nyní záleží na německém klubu, jestli Pilaře chce už na jaře.

"Ve Wolfsburgu už nechtějí čekat - středa je pro ně nejzazší termín. Vůbec nechápou, proč se jednání tak protahovala. Proč se kluby scházely třeba až po týdnu," prohlásil hráčův zástupce Jiří Stejskal.

Smlouvy jsou připravené

Pilař už ani nezasáhl do středečního utkání Tipsort Cupu, v němž se Plzeň střetla se Sezimovým Ústím. Vše je totiž udajně připraveno k podpisu. "Plzeň a Hradec se už snad dohodly na rozdělení financí za přestup. Pokud se dnes nezaseknou, Vašek se zítra, nejpozději v pátek, přesune do Německa," dodal Stejskal. Podle informací ČTK získá Plzeň od Východočechů sumu kolem deseti milionů korun, a to v případě, že Pilař přestoupí do Německa už v zimě.

Plzeň se ovšem v případě uskutečnění Pilařova přestupu do Wolfsburgu musí s hráčem ještě finančně vyrovnat a vyplatit různé prémie z Ligy mistrů. To by ale transfer zhatit nemělo. "Pan Šádek (generální ředitel Plzně - pozn. red.) mi slíbil, že pokud se s Hradcem domluví, Vašek bude odměněný tak, jako ostatní hráči, kteří se zasloužili o všechno, co Plzeň dokázala. Ani pan Paclík v tom neviděl problém," pokračoval Stejskal.

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat