Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plánovali teroristický útok na fotbalisty? Duel Albánie s Izraelem byl přeložen

Sport

  19:42
TIRANA - Sobotní kvalifikační zápas o účast na mistrovství světa mezi fotbalisty Albánie a Izraele byl z bezpečnostních důvodů přeložen do jiného města. Místo Škodry na severozápadě země se bude hrát v Elbasanu ve střední Albánii.

V ohrožení mohla být i tato sličná albánská fanynka. foto: Reuters

Fotbalový svaz neuvedl důvod změny, už o víkendu nicméně tamní média informovala o plánovaném teroristickém útoku před zápasem i během něj. Podle deníku Panorama byly zadrženy čtyři podezřelé osoby. Na stadion ve Škodře chtěly pronést výbušniny.

Izraelský rozhlas oznámil, že zadržení byli napojeni na Islámský stát a chtěli zaútočit na izraelský tým. Zdroj agentury Reuters však uvedl, že jejich cílem nebylo někomu ublížit. „Neměli v plánu zasáhnout izraelské hráče nebo ostatní členy výpravy, ale vyvolat chaos v hledišti,“ uvedl zdroj.

Albánští fotbalisté naposledy právě ve Škodře hostili v kvalifikaci MS Španělsko a po prohře 0:2 jim patří třetí místo ve skupině. Izrael je hned za nimi, má rovněž šest bodů.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat