Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Plzeň si pojistila šéfa střídačky, Koubek podepsal smlouvu na další dva roky

Sport

  13:08
PLZEŇ - Trenérem fotbalistů Plzně zůstává Miroslav Koubek, který dovedl Viktorii k mistrovskému titulu. Vedení klubu oznámilo, že s ním prodloužilo smlouvu o dva roky. Majitel klubu Tomáš Paclík nevyloučil ani dlouhodobější spolupráci.

Nový trenér FC Viktoria Plzeň Miroslav Koubek. foto: MAFRA - Ladislav Němec

„Potvrdila se vysoká odbornost trenéra, kterou jsem prezentoval při jeho nástupu do funkce. Potřebovali jsme si to jen osvědčit v praxi a ukázalo se, že to byla správná volba. Já už měl jasno v zimním období, ale muselo se to ještě potvrdit sportovním výsledkem,“ řekl Paclík na tiskové konferenci. 

Mistr posiluje

Do Plzně přestoupili mládežničtí reprezentanti Jan Suchan a Aleš Matějů z Příbrami. Oba podepsali smlouvu do léta 2019. Vedení českého mistra teprve rozhodne, zda je zařadí už do přípravy na novou sezonu, nebo je ponechá v Příbrami na hostování.

„Věřím, že naše spolupráce bude úspěšně pokračovat a že může bát ještě dlouhodobější, než je současná středně dlouhá smlouva,“ uvedl.

Třiašedesátiletý Koubek přišel do Plzně loni v srpnu místo odvolaného Dušana Uhrina mladšího. 

 Viktorií zaznamenal 22 ligových výher a jen čtyři porážky a s 72 získanými body vytvořil rekord klubu. 

Výsledkem byl třetí ligový titul Plzně v historii. Na nedělním galavečeru nejvyšší soutěže byl Koubek oceněn jako nejlepší trenér sezony.

Autor: