Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Plzeň přetlačila Boleslav, rozhodl sporný moment. Západočechy v blízké době posílí Ondrášek

Plzeň se na body s Mladou Boleslaví nadřela. foto: MAFRA

Aktualizováno
Plzeň - Po vypadnutí z předkola Ligy mistrů a debaklu v Liberci si fotbalisté Plzně chtěli proti Mladé Boleslavi spravit náladu. Byl to boj, ale Viktoria nakonec mohla po výhře 2:1 slavit. Český vicemistr se navíc v nejbližších dnech může těšit na příchod nové posily, z amerického Dallasu dorazí český reprezentant Zdeněk Ondrášek.
  20:52

Domácí ještě jednou uctili památku obránce Mariána Čišovského, který na konci června podlehl nevyléčitelné amyotrofické laterální skleróze.

Radost plzeňských fotbalistů po druhé brance proti Mladé Boleslavi.
Český útočník Zdeněk Ondrášek se raduje z vítězného gólu.

Viktoria navždy vyřadila Čišovského dres s číslem 28 a vyvěsila ho vedle kotle fanoušků. Celý stadion s téměř 6000 diváky symbolicky ve 28. minutě na počest slovenského stopera zatleskal.

Výsledky 3. kola fotbalové ligy

Plzeň - Mladá Boleslav 2:1 (1:1)

Branky: 21. Beauguel, 74. Hejda - 32. D. Mašek.

Rozhodčí: Orel - Kubr, Vaňkát - Hrubeš (video).

ŽK: Káčer - Tatajev, Túlio.

Diváci: 5939 (omezený počet).

Kouč Guľa po porážce 1:4 v Liberci udělal několik změn v obvyklé sestavě. Kapitán Brabec zůstal na lavičce a na stoperu ho zastoupil Pernica. Soutěžní debut v základní jedenáctce si odbyl Káčer. Právě slovenský záložník se v sedmé minutě dostal do první velké šance, ale střelu z dobré pozice mu vyrazil brankář Mikulec.

Káčer si spravil chuť ve 21. minutě, kdy nacentroval před branku, Beauguel ve vzdušném souboji přeskočil Mikulce a hlavou otevřel skóre. Z velkého tlaku domácí další góly nepřidali.

Mladoboleslavští v době, kdy měli jen dvacetiprocentní držení míče, vyrovnali z první velké příležitosti. Budínský přesným centrem našel Maška, ten se odpoutal od Havla a umístěnou ranou z první překonal Hrušku.

Ve 40. minutě mohl Plzeň vrátit do vedení Kopic, který však nepropálil Mikulce. Na druhé straně po brejku Mašek zblízka nedokázal překonat Hrušku.

Druhý tým minulé sezony po změně stran začal tlakem. Beauguel napálil boční sít, Hejdovu hlavičku z rohu vyrazil Mikulec. Jeho protějšek Hruška zase vykopnul Drchalovu střelu.

Plzeň se v 74. minutě znovu dostala do vedení. Ba Loua nacentroval do šestnáctky a Hejda „rybičkou“ překonal Mikulce. Viktoria už si v závěru těsný náskok pohlídala a doma porazila Boleslav ve čtvrtém ligovém duelu po sobě.

Kobra na cestě z Texasu

Západočeši se navíc dočkají vytoužené posily do útoku, v nejbližších dnech je doplní Zdeněk Ondráček.  Zámořský klub to oznámil na svých sociálních sítích. „Díky, Kobro!“ loučil se.

Kobra je přezdívka, kterou má Ondrášek podle svého tetování na zádech. Už spoustu let mu nikdo neřekne jinak. Do české ligy se jedenatřicetiletý útočník vrátí po osmi letech.

Tehdy odcházel z Českých Budějovic do norského Tromsö, pak střílel góly za Legii Varšava a na začátku loňského roku odešel za Atlantik. Českým fanouškům poněkud zmizel z očí, než ho trenér Jaroslav Šilhavý před rokem pozval do reprezentace.

On zažil snový debut proti Anglii, které dal doma v Edenu vítězný gól v kvalifikaci o Euro. Češi vyhráli 2:1 a měli nového hrdinu.

„Nepočítal jsem, že bych vůbec mohl nastoupit. Jsem moc rád, že jsem tu šanci dostal. Neuvěřitelný, jak to dopadlo. Všichni jsme šťastní. Měl jsme tady rodinu, táta měl slzy. Takhle jsem ho viděl poprvé,“ líčil tehdy.

Špatný start, pak demolice. Sparta je po výhře v Karviné první, moravské derby pro Zlín

Bezprostřední chlapík. Sympaťák, který nezkazí žádnou srandu. Dřív měl problémy se závislostí na hazardu, teď je z něj oblíbenec fanoušků. A na hřišti bojovník s velkým srdcem.

Za Dallas nastřílel v minulé sezoně sedm a v aktuální dva góly.

„Chtěl bych poděkovat všem lidem nejen z klubu, ale i těm, které potkávám ve městě. Všichni se ke mně chovali skvěle, fanoušci mě od začátku podporovali a já vám budu vždycky fandit. Snad to budete mít stejné a na bláznivého českého kluka nikdy nezapomenete,“ říká Ondrášek ve videovzkazu pro fanoušky Dallasu.

Ti Plzeňští se těší, jak Kobra v útoku Viktorie doplní Jean-Davida Beauguela a Tomáše Chorého.

Tenkrát proti Anglii na něj trenér ukázal, i když měl na lavičce k dispozici zkušenějšího Michaela Krmenčíka. I o jeho návratu z Brugg do Štruncových sadů se v posledních dnech spekulovalo, ale přednost nakonec z různých důvodů dostal zase Ondrášek.

V české nejvyšší soutěži dal rodák ze Strakonic v jedenaosmdesáti zápasech dvaadvacet gólů, všechny za České Budějovice. Jak mu to půjde v Plzni?