21. června 2011 17:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Plzeň věří, že do Ligy mistrů stihne upravit stadion

Plzeň slaví titul z fotbalové ligy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň slaví titul z fotbalové ligy. | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PLZEŇ/PRAHA Čeká je více než 2600 kilometrů dlouhá cesta za nevyzpytatelným soupeřem. Fotbalisté mistrovské Plzně se ve 2. předkole Ligy mistrů postaví arménskému Pjuniku. První utkání se odehraje 12. nebo 13. července v Jerevanu, což má pro Západočechy jednu velkou výhodu. Odveta je na programu týden poté a klub tak získal sedm dní navíc na připravu stadionu.

Plzeňští totiž stále nemají jistotu, jestli odvetu odehrají doma ve Štruncových sadech. Stadion totiž prochází rekonstrukcí, aby vyhovoval přísným parametrům Evropské fotbalové unie. "Teď máme dalších sedm dní navíc, které můžeme využít k doladění některých drobností. Věřím, že vyhrajeme i tento boj," doufá Hamouz.

Až koncem tohoto týdne se dozví termín, kdy Plzeň navštíví inspektoři UEFA a vyřknou verdikt. Štruncovy sady teď vypadají jako staveniště. Do nového kabátu se převlékaly už během jara, ale hlavní práce začaly až po skončení sezony. Zmizela atletická dráha, starý trávník a menší tribuny.

Hřiště se posunulo blíž směrem k hlavnímu ochozu a do konce července dojde i na položení nového podkladu tam, kde je teď pouze bahno. "Už teď je přitom jasné, že do 2. předkola nestihneme postavit nové tribuny," říká Hamouz.

Plzeňští proto doufají, že stihnou do příjezdu komisařů UEFA provizorně splnit všech 64 klíčových parametrů a nebudou se muset stěhovat jako loni na podzim. Tehdy domácí utkání Evropské ligy s Besiktasem odehráli na pražské Letné, kde jim hosté udělili porážku 0:3.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?