Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plzeň vs. Sparta: Západočeši mají navrch v lize i v bitvě o Keriče

Sport

  15:55
LIBEREC/PLZEŇ - Vedení libereckého fotbalového klubu už obdrželo od Plzně oficiální a konkrétní nabídku na získání útočníka Andreje Keriče, kterého by Západočeši chtěli přivést do svých řad. Tiskový mluvčí libereckého klubu Lukáš Váňa řekl, že Kerič od Slovanu už dostal i svolení, aby s Plzní mohl také sám vyjednávat.

FC Slovan Liberec - Plzeň / Andrej Kerić z Liberce a David Bystroň z Plzně (vlevo) foto: Radek Petrášek, ČTK

O útočníka má zájem také pražská Sparta, která je po podzimu v tabulce druhá s čtyřbodovou ztrátou právě na vedoucí Plzeň. A ta má teď možná i blíž k získání Keriče. O jejích snahách chorvatského hráče koupit se mluví od středy, nyní se Plzeň na Liberec obrátila už oficiální cestou.

Rok 2010 v obrazech

"Plzeň už náš klub oslovila a začala konkrétní jednání o možném Andrejově (Keričově) přestupu. Všechno je ale na začátku," uvedl Váňa. Podle něj Sparta zatím Liberec v souvislosti se svým zájmem o angažování Keriče nekontaktovala.

Mluvčí odmítl konkretizovat podmínky, které Plzeň Liberci nabídla. Keričovi v Liberci končí smlouva za půl roku, kdy by mohl odejít zadarmo, a Severočeši by neradi na transferu tratili. Proto také už několik měsíců s Keričem jednají o prodloužení kontraktu, byť zatím bez vzájemné dohody.

Kerič je pro Liberec jedním z klíčových hráčů. Ve Slovanu je už tři roky, během kterých za 81 zápasů nastřílel 32 branek a v sezoně 2008/09 byl nejlepším střelcem ligy.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat