Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plzeňský Paclík: Snad jsou u nás nezávislé alespoň soudy

Sport

  13:30
PRAHA - Šéf fotbalové Plzně Tomáš Paclík si není jistý tím, co výkonný výbor FAČR sleduje tím, že rozhodl o přenechání korupčních kauz výhradně policii a vzal je z rukou disciplinární komise. Považuje to za další krok, který ještě více degraduje důvěryhodnost fotbalové asociace v očích veřejnosti. Sám se hlasování kvůli střetu zájmů nezúčastnil.

Majitel fotbalové Viktorie Plzeň Tomáš Paclík

"Nevím, co tím pánové sledují. Jestli chtějí dát amnestii panu Křetínskému (majitel Sparty Praha, který korupční kauzu vyvolal a nedodal důkazy) nebo někomu jinému. V tuto chvíli to vypadá tak, že omilostňujeme zlou Plzeň a jedeme dál. Tohle ale odmítám akceptovat," reagoval Paclík po jednání výkonného výboru.

Hlasování výboru se nezúčastnil kvůli možné podjatosti. Plzně se totiž aktuální aféra dotýká, protože bývalý ligový rozhodčí Tomáš Adámek uvedl, že při loňském utkání mezi Jabloncem a Plzní jej měl fotbalový manažer Martin Svoboda uplatit 200 tisíci korun, aby zařídil výhru Západočechů. Šéf Sparty Daniel Křetínský předtím upozornil šéfa FAČR Miroslava Peltu na údajné nestandardní praktiky v řízení profesionálních soutěží.

VÍCE ZDE

"Nehlasoval jsem, protože si myslím, že jde o pokračování Křetínského kauzy, a v mém případě by tak šlo o střet zájmů. Trvám na tom, že to byla lumpárna organizovaná panem Křetínským možná ve spolupráci s někým dalším. A budu se snažit, aby byli potrestáni," prohlásil Paclík.

U soudu se prý bude snažit očistit jméno plzeňského klubu. "Věřím, že jsou tu nezávislé alespoň soudy, když už to není schopen vyřešit FAČR," prohlásil Paclík, který už podal dvě žaloby - na bývalého rozhodčího Adámka a žalobu na ochranu dobrého jména právnického subjektu.

"Co se týká žaloby na pana Adámka, tu teď řeší policie a v polovině března by to měl dostat zpátky státní zástupce. Věřím, že druhý proces bude zahájen co nejdříve. Nebudu zastírat, že jsme připraveni podat žaloby i na další osoby. Někteří lidé se dopustili trestné činnosti s cílem poškodit Viktorii Plzeň. Máme velké množství důkazů, které nyní naši právníci analyzují," řekl Paclík.

Důvěryhodnost FAČR prý klesá

Prvním adeptem na další žalobu je podle něj Křetínský. "Minimálně na disciplinární komisi řekl, že se to celé týká Plzně, což pan Golda (předseda komise) potvrdil, proto je pan Křetínský hlavní kandidát," dodal Paclík.

Poslední události ho prý utvrzují v tom, že důvěryhodnost FAČR výrazně klesá. "Čtu průzkumy a autorita FAČR pod vedením pana Pelty se limitně blíží nule. Nevím, co se dá ještě zkazit více," řekl.

Pro červnové volby předsedy FAČR proto bude hledat protikandidáta současného šéfa Pelty. "Já zůstávám u toho, že sám kandidovat nebudu. Předseda by neměl být spojen s klubem. Budu ale hodně aktivně shánět kandidáta," dodal.

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!