Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Po 10 letech řekl sbohem. Rosický odchází z Arsenalu a přemýšlí o Spartě

Sport

  12:00
PRAHA - Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický končí po deseti letech v Arsenalu. Na tiskové konferenci to řekl trenér Arsene Wenger a později potvrdil hráčův manažer Pavel Paska.

Tomáš Rosický bude hrát po 10 letech za jiný tým. foto: Reuters

Vrba ukázal na 35 mužů pro EURO. Nechybí mezi nimi ani Rosický

Rosického konec v Arsenalu se všeobecně čekal. Vždyť v aktuálním ročníku odehrál za áčko kvůli zdlouhavým zranění jen devatenáct minut.

„Tomášovi bude šestatřicet a věděli jsme, že konec v Arsenalu jednou nastane. Je to teď. Budeme vzpomínat na nádherných deset let v jednom z nejlepších klubů světa pod jedním z nejlepších trenérů,“ uvedl hráčův manažer Paska.

Rosický přestoupil do Arsenalu v létě 2006 z Borussie Dortmund. V londýnském mužstvu se stal oblíbencem fanoušků, který však až příliš často bojoval se zdravotními problémy.

Nejvíc vypovídající je statistika - mimo hru byl v součtu téměř čtyři roky. V Anglii mu spočítali sedmatřicet různých zdravotních trablů.

Tomáš Rosický (druhý zleva) slaví se spoluhráči z Arsenalu svůj gól proti...
Tomáš Rosický slaví se spoluhráči z Arsenalu svůj gól proti Evertonu.

Rosický se v Anglii nedočkal ani jednoho mistrovského titulu. Dvakrát slavil triumf v Anglickém poháru (FA Cupu) a jednou získal Superpohár.

Co dál?

Leccos naznačil manažer Paska: „Teď je pro Tomáše nejdůležitější nároďák a případná nominace na Euro. Teprve potom můžeme přemýšlet, co bude dál. V úvahu přichází Amerika, Emiráty a přemýšlíme také o možném návratu do Sparty. Ale teď je všechno předčasné.“

Autoři: