Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pohárový střelec Liberce Coufal: Abych dal gól, potřebuji evropskou atmosféru

Sport

  7:13
LIBEREC - V české lize má zatím na kontě jediný gól, ale v té Evropské dvojnásobek. Obránce Vladimír Coufal loni na podzim vystřelil Liberci památný triumf v Marseille a ve středu před domácím publikem dal první gól Slovanu při výhře nad Admirou Wacker Mödling 2:0, která severočeskému týmu zajistila hladký postup do závěrečného předkola Evropské ligy.

Vladimír Coufal slaví svůj gól do sítě Admiry. foto: ČTK

„Asi potřebuju cítit evropskou atmosféru, abych dal gól. Ale já jsem vděčný za každý, i v přípravném zápase, protože těch branek moc nedávám,“ řekl Coufal, který v létě neměl daleko k přestupu do Slavie.

Jak se zrodila vaše trefa proti rakouskému týmu, která padla po vaší hezké individuální akci?
Získal jsem míč a hledal jsem vpravo od sebe útočníka Komličenka, ale on se tam nějak neobjevoval, tak jsem si řekl, že zkusím vystřelit na první tyč. Na rozcvičce mi to tam padalo, tak jsem se opřel do balonu a trefil jsem to hezky.

Liberecký tým se tvoří znovu, přesto jste rakouskou Admiru dokázali porazit venku i doma. Čekal jste, že projdete dál tak hladce?
Vhodně jsme tým doplnili, trenéři si s tím v létě dali práci a noví hráči jsou minimálně stejně dobří jako ti, co odešli. Naše hra si postupně sedá. A na Admiru jsme se dobře připravili. Měli jsme o nich dokonalé informace. Bylo štěstí, že jsme dali dva góly ještě do poločasu, to je trochu zlomilo. Ve druhém poločase jsme se zbytečně zatáhli, oni neměli co ztratit, tak hráli úplně bez nervů a my jen běhali.

Výkonem jste přesto napravili jasnou ligovou prohru v Mladé Boleslavi...
Ano, s výkonem můžeme být spokojeni. Dá se říct, že jsme obětovali Boleslav postupu do čtvrtého předkola.

Koho byste si do něj přáli?
Ani pořádně nevím, jaké jsou možnosti. Chceme do základní skupiny a tam bychom chtěli dostat Manchester United. Máme na to ještě dva zápasy. A koho bych nerad potkal? Asi Hajduk Split, který jsme vyřadili loni. To je kvalitní tým, bylo tam hrozné vedro a divocí fanoušci.

Po Milanu Barošovi, který přišel před nedávnem, jste v libereckém týmu nejzkušenější. Cítíte, že máte takovou pozici?
V kabině si nikdo na nic nehrajeme. Když něco řekne kapitán Lukáš Pokorný nebo Milan Baroš, tak to platí, to jsou lídři kabiny. My jdeme za nimi, ale taky si můžeme říct svoje. Jsme si rovni, nezáleží, jestli má někdo tři sta ligových startů nebo jen pět.

Do Evropské ligy jste vstoupili úspěšně. Jste teď rád, že nedopadl váš odchod do Slavie?
Jestli jsem rád? Prostě to nedopadlo a to je asi všechno...

Autoři: