Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pokud Moratti vyhodí Beníteze z Interu, bude mu muset zaplatit 200 milionů

Sport

  12:30
MILÁN - Pokud vedení fotbalistů Interu Milán v nejbližších dnech skutečně odvolá trenéra Rafaela Beníteze, může se španělský kouč těšit na odstupné ve výši osmi milionů eur (asi 202 milionů korun). Informoval o tom deník Il Corriere dello Sport.

Inter - Twente (kouč domácích Benítez). foto: Reuters

Podle listu má bývalý trenér Liverpoolu ve smlouvě klauzuli, podle které může být bez finanční náhrady odvolán pouze po skončení sezony. Částku osm milionů eur tvoří finanční kompenzace za zbytek dvouleté smlouvy a bonusy za vítězství v italském Superpoháru a na mistrovství světa klubů.

Rok 2010 v obrazech

O budoucnosti padesátiletého Beníteze se v Itálii mluví již delší dobu. Po vítězném finále klubového šampionátu však spekulace zesílily, protože trenér zkritizoval vedení klubu. To prý rozčílilo prezidenta Interu Massima Morattiho natolik, že už začal hledat náhradu.

Za možné Benítezovy nástupce italská média považují Luciana Spallettiho z Petrohradu, bývalého kouče AC Milán Leonarda, Waltera Zengu, Franka Rijkaarda, Diega Simeoneho nebo Luíse Figa, který je v současnosti v Interu ředitelem mezinárodních vztahů.

Autor: