Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Postoupili jsme, ale s rozpaky, řekl liberecký Kováč

Sport

  22:16
LIBEREC - Kapitán libereckých fotbalistů Radoslav Kováč po výhře 1:0 nad Skontem Riga a postupu do 3. předkola Evropské ligy ani neměl moc chuť slavit. Věděl totiž, že výkon nebyl ideální a mrzelo ho, že se musel se spoluhráči strachovat o postup do posledních chvil. Navíc Slovan o výhru mohl přijít, kdyby rozhodčí v závěru pískl pokutový kop, který podle Kováče asi byl.

Radoslav Kováč z Liberce (vlevo) a Valerijs Šabala z Rigy foto: ČTK

"Postoupili jsme, ale jsem z toho trochu rozpačitý. Začali jsme dobře, jenže nám chyběl druhý gól. Pak to bylo strašně nervózní. Hodně moc paniky," řekl Kováč novinářům. "Šlo o hodně, proto je lepší vyhrát 1:0 s rozpačitým výkonem než hrát výborně a remizovat 2:2. Ale víme, že to nebylo ideální," dodal.

Byl si vědom toho, že chybělo málo a Liberec mohl vypadnout. Zvláště když v poslední minutě se dostal za obranu Ruslan Mingazov a po kontaktu s brankářem Přemyslem Kovářem spadl. "Vypadalo to jako penalta, ale to není můj byznys. To je záležitost rozhodčího. V první půli proti nám písknul přísnou penaltu, kterou nemusel, tak to teď asi kompenzoval. Každopádně kdyby to písknul, tak jsme asi venku," připustil Kováč.

ČTĚTE TAKÉ

Penaltu z prvního poločasu zneškodnil brankář Kovář a udržel Liberec ve vedení. "Už musel něco chytit. V minulém půlroce jsme na něj pustili snad tři střely, tak teď nás zas podržel on, za což mu patří dík," řekl Kováč.

Vedle zbytečných nervů s postupem mrzelo libereckého kapitána také to, že spoluhráči nedokázali zachovat chladnou hlavu a pouštěli se do zbytečných hádek se soupeřem. V první půli z toho byla po ostrém skluzu Ondřeje Kušníra hromadná potyčka.

"Musel jsem kluky uklidňovat, hlavně Kušňu. Bylo to podle mě úplně zbytečné, zvlášť v takovém utkání. Kdyby ho sudí vyloučil, nemohl říct půl slova. Snad se z toho poučí," řekl Kováč.

Liberec se podle něj bude muset hodně zlepšit, aby ve 3. předkole mohl bojovat o postup s FC Curych, tedy se soupeřem, kterého Kováč dobře zná ze svého švýcarského angažmá. "Na Curych by to dnes bylo málo. Musíme se z toho poučit a zlepšit hru," varoval Kováč.

"Curych je hodně dobrý mančaft. Když jsem přišel do Basileje, tak oni byli zrovna mistři. Je to kvalitní tým s hodně Balkánci. V útoku je Gavranovic, který hrával bundesligu. Dobrý je i Chermiti. Uvidíme, každopádně budeme bojovat a snažit se postoupit," dodal Kováč.

Autor:

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?
Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...