14. května 2008 12:44, aktualizováno  15:50 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Potvrzeno: Slavia může hrát v Edenu

Novotou svítící Eden. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novotou svítící Eden. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalisté Slavie Praha mohou sehrát poslední zápas ligového ročníku s Jabloncem na svém nově otevřeném stadionu v Edenu. Rozhodla o tom dnes expertní komise svazu po prohlídce areálu ve Vršovicích.

Stalo se tak to, co si přáli všichni fanoušci, hráči i funkcionáři Slavie. Červenobílí schválení věřili dokonce natolik, že už včera zahájili předprodej lístků. Zájem byl velký a čekaly se dlouhé fronty. Sešívaní se v minulém kole znovu dostali před dosud vedoucí Spartu a pokud doma neprohrají mohou oslavit mistrovský titul, lze tedy očekávat, že tentokrát bude v Edenu vyprodáno.

Zatím se zde uskutečnil pouze otvírací ceremoniál, jehož součástí byl přátelský zápas s univerzitním týmem Oxfordu. Na něho se i vzhledem k ceně vstupenek přišlo podívat necelých patnáct tisíc diváků.

Pokladny v Edenu navíc hlásí vyprodáno. Pro vstupenky na sobotní utkání Slavia – Jablonec si mohou pouze chodit ti lidé, kteří mají internetové rezervace. Bez ní je zbytečné se do Edenu pro vstupenky vypravovat. První den předprodeje předčil podle funkcionářů klubu všechna očekávání. "Takový zájem nebyl první den ani o zápas s Arsenalem v Lize mistrů," řekl tiskový mluvčí Slavie Zlámal. "Předprodej byl ukončen až v deset hodin večer, kdy se dostalo na posledního čekajícího zájemce," dodal.

Lidovky.cz

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?