1. října 2010 10:05 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Poučení pro Spartu: Neproměňování šancí Evropa tvrdě trestá

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
CSKA Moskva - AC Sparta Praha (Jaromír Blažek v bráně a Mark González) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy CSKA Moskva - AC Sparta Praha (Jaromír Blažek v bráně a Mark González) | foto: ČTK

MOSKVA/PRAHA Vyrovnané fotbalové zápasy na špičkové úrovni dnes rozhodují maličkosti, především pak proměňování šancí. V tom fotbalisté Sparty ve čtvrtek v Moskvě selhali a když k tomu přidali závěrečný kolaps, zrodila se krutá prohra. Poučení pro českého mistra by mohlo znít, že neproměňování šancí je stejná chyba jako hrubka v defenzívě.

Zvlášť v tvrdé evropské konkurenci. Přitom to dlouho nevypadalo na to, že pražský klub bude opouštět chladnou Moskvu zklamán. Aktivní hra, kvalitní kombinace ve středu hřiště a důraz v osobních soubojích byly dlouho velkou sparťanskou zbraní a zdálo se, že miliónovými hráči nabitá sestava domácích si nebude vědět rady.

O vyrovnanosti souboje svědčí i oficiální statistiky, v nichž měli domácí jen mírně navrch, a to ještě převahu získali až v poslední čtvrthodině, kdy se hosté sesypali.

Do té doby Sparta experty a zřejmě i domácí hráče překvapovala. Útočník Necid po utkání připomněl, že kdyby jeho nový reprezentační parťák Kadlec proměnil svoji možnost, pak by jeho CSKA mělo velké potíže. I on tak nepřímo potvrdil, že zápas se nerozhodoval až v samotném závěru, ale už brzy po výkopu.

CSKA Moskva - AC Sparta Praha (Keisuke Honda, vlevo, a Luboš Hušek)

Házet vinu na osmnáctiletého mladíka ze sparťanského útoku by ale bylo příliš jednoduché, vždyť podobně dopadl později i zkušený Wilfried. O selhání při rohu, z něhož padl první gól, se bude zdát

především Kuckovi, který nepohlídal hlavičkujícího Alexandra Berezuckého. I když vinu na sebe po utkání vzal chlapsky Kladrubský, jenž měl být u skórujícího Doumbii.

Přes výši porážky však pro Spartu není v soutěži nic ztraceno. Na svém kontě má tři body za výhru nad Palermem a před sebou dvě utkání proti outsiderovi z Lausanne. Pokud po nich půjde do závěrečných bojů ve skupině s devíti body, bude mít velkou postupovou naději. Zvlášť při vědomí, že CSKA dorazí do Prahy v polovině prosince zřejmě už s vědomím jistého postupu.

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz