17. srpna 2018 14:22 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Poyet kritizoval vedení klubu, to ho na týden zbavilo funkce. Hráči protestují

Trenér Bordeaux Gus Poyet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Bordeaux Gus Poyet. | foto: Reprofoto

Bordeaux Vedení francouzského FC Girondins de Bordeaux se rozhodlo k netradičnímu kroku. Na týden sesadilo z funkce hlavního trenéra Guse Poyeta. Důvodem byla Poyetova ostrá slova na vedení klubu, kdy naříkal nad odchodem klíčového útočníka Gaëtana Labordeho.

Padesátiletý trenér se pustil do kritiky svého týmu po čtvrtečním vítězství v kvalifikaci o Evropskou ligu nad ukrajinským Mariupolem, které Bordeaux vyhrálo 2-1.

Prodej Labordeho do konkurečního Montpellieru označil za hanbu a pohrozil svým odchodem z klubu. 

„Nejsem vůbec šťastný, je to můj nejhorší den v tomto klubu. Požádal jsem klub, aby ho neprodávali, dokud nepřivedeme adekvátní náhradu,“ stěžoval si bývalý hráč Chelsea. 

16.srpna 2018 v 23:37, příspěvek archivován: 17.srpna 2018 v 14:22

Bordeaux coach Gus Poyet not a happy man. "I'm not happy today, it's my worst day at the club. What the club has done with us, with Gaëtan Laborde leaving, is a shame. I asked the club not to let him leave until we find a replacement. They did not recruit and let Laborde leave"

„Ještě se rozhodnu. Nevím, možná to bude můj konec v Bordeaux,“ tvrdí Uruguajec, jenž převzal Bordeaux v lednu tohoto roku.

Současný ředitel klubu Stephane Martine prohlásil, že si Poyet začal myslet, že je „šéfem klubu“ a překonával svoje pravomoce. „V klubu vzniklo na začátku přestupového období určité napětí. Je to překvapivé. Dělat takovéto unáhlené výbuchy zvláště po vítězství. Poyet si myslel, že je šéfem klubu. Tím jsem však já s vlastníky a akcionáři. Je potřeba udělat patřičné opatření, které zabrání dalším excesům,“ řekl rázně klubový boss.

Do incidentu se vložili i samotní hráči. Ti se zastali ohroženého trenéra a na protest se odmítli zúčastnit pátečního pozápasového tréninku.

17.srpna 2018 v 10:52, příspěvek archivován: 17.srpna 2018 v 14:18

Breaking | Bordeaux players refusing to train this morning as they reject the decision made by the board to sack manager Gus Poyet.

Martin dodal, že po odpykání Poyetova trestu s ním má domluvenou schůzku, kde budou řešit jeho budoucnost ve slavném francouzském týmu.

David Ako

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.