7. prosince 2012 10:34 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Před 30 dny mu praskla lebka. V Bilbau už ale Kadlec nastoupil

Bilbao - Sparta (Václav Kadlec) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bilbao - Sparta (Václav Kadlec) | foto: ČTK

Přesně třicet tři dnů trvalo, než si sparťanský fotbalista Václav Kadlec znovu zahrál fotbal. Na začátku listopadu musel s prasklou lebkou na operaci, ale po necelých pěti týdnech už zase oblékl rudý dres. "Jsem rád, že jsem se dostal na hřiště," řekl dvacetiletý útočník.

Bylo chvíli před čtvrteční půlnocí, Sparta za sebou měla bezbrankovou remízu v Evropské lize na hřišti Athletiku Bilbao a Kadlec se usmíval. Obdivuhodně rychle se zotavil z ošklivého zranění a fotbalový rok 2012 nezakončil mezi marody, nýbrž na hřišti.

"Ani jsem nečekal, že bych mohl nastoupit na tak dlouho. Vždyť jsem naskočil na posledních víc než dvacet minut," poznamenal reprezentační střelec.

Sparta zakončila základní skupinu EL remízou v Bilbau

V sobotu 3. listopadu opustil trávník v Mladé Boleslavi po souboji s Martinem Nešporem s hrozivou prohlubní na čele. Diagnóza - zlomenina čelní kosti, operace nutná.

Proto byl proti Bilbau jedním z nejsledovanějších hráčů zápasu, přestože nedal gól, nedostal se do šance a neupoutal na sebe pozornost ani jiným způsobem. Stačilo jenom to, že už zase hraje fotbal, byť mu obličej a čelo musí chránit speciální ochranná maska.

Doufal, že by okének v obraně mohl využít

Kadlec v 69. minutě vystřídal Pavla Kadeřábka. Na hřiště se tak dostal ve chvíli, kdy si Athletic začal vytvářet tlak. Ten ovšem nedokázal přetavit v šance.

"Než jsem nastoupil, tak jsme šli čtyřikrát sami na brankáře. Říkal jsem si, že ta okénka v obraně bych mohl také využít. Ale od chvíle, kdy jsem se dostal na hřiště, tak už jsme se k ničemu nedostali. To je trochu škoda," hodnotil Kadlec. "Ale vezeme si bod, což se na Bilbau bere. I když jsme samozřejmě některou z těch šancí proměnit mohli."

Sparta postoupila ze základní skupiny z druhého místa. Až se bude 20. prosince v Nyonu losovat první kolo vyřazovací části, bude mezi nenasazenými týmy. Narazit tak může třeba na Chelsea, Liverpool či Bordeaux.

"Když nedostaneme Chelsea nebo podobný tým, tak můžeme postoupit ještě dál. Osobně si nepřeju třeba Dněpropetrovsk, který není moc atraktivní, ale je hodně kvalitní. Klidně bych si zopakoval Liverpool, se kterým jsme hráli před dvěma lety," dodal Kadlec.

Petr Šedivý, vrb