Pondělí 10. srpna 2020svátek má Vavřinec 17 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Předseda fotbalového svazu Hašek: Dostali jsme ránu do vazu

Ivan Hašek.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Hašek. | foto: ČTK

PRAHA Porážku s Litvou bere Ivan Hašek jako velkou ránu. "Ale ještě není konec," tvrdí předseda fotbalového svazu o dalších vyhlídkách reprezentace.

Co vás nejvíc během úterního večera zklamalo?
Především výsledek. Soupeři je ale potřeba pogratulovat, protože hrál výborně. Teď je nutné si všechno zanalyzovat a říct co udělat, abychom ztracené body získali zase zpátky.

Po konci minulé kvalifikace dostal tým téměř rok času, aby se připravil právě na tento okamžik. Je proto porážka ještě bolestnější?
V přípravě nám prošlo dost hráčů. U některých se ukázalo, že ještě nejsou připravení, a také je jasné, že výběr nemáme tak široký a musíme počítat se všemi hráči, kteří mají kvalitu. V utkáních proti Spojeným státům a Lotyšsku jsem viděl, že se formuje něco, co by mohlo mít sílu – a teď jsme dostali ránu do vazu.

Zájem o reprezentaci rostl také ze strany fanoušků. Nebojíte se, že poslední výsledek veškeré úsilí totálně vymaže? Nedoplatí na něj reprezentace při příštím zápasu se Skotskem, který se hraje v Edenu?
Věřím, že fanoušek vidí, jak se snažíme jít mu naproti tím, že lístky nejsou přemrštěně drahé a vytváříme pro něj lepší servis. Diváci také umí poznat, když hráči jezdí na doraz. To všechno je ale samozřejmě málo, musí se vyhrávat.

Podařilo se najít týmu pod trenérem Bílkem novou tvář?
Poslední dva zápasy před Litvou to vypadalo dobře, ale zase jsme spadli dolů. V nasazení problém podle mého nebyl. Vždy je nejlepší styl, kterým vyhráváte, a já si myslel, že jdeme správnou cestou. Teď si člověk klade otázku, co s tím dělat. Když dáte ve dvou zápasech osm gólů a potom se to zadrhne ve chvíli, kdy to zrovna nejvíc potřebujete....

Dá se z posledního výsledku národního týmu usuzovat, jaká je momentálně situace v českém fotbalu?
V sedm večer před zápasem jsme oslavovali, jak jednadvacítka postoupila ze svojí skupiny bez porážky do baráže mistrovství Evropy, a tohle nás zase zpražilo. Bohužel není tu generace s vůdčími osobnostmi ve velkých klubech – s výjimkou Petra Čecha. Nemáme tady tak široký výběr. To je věc, kterou musíme změnit.

Chceš bydlení, dej sex. Predátorům nahrává chudnutí kvůli epidemii

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ženy v tísni platí nájem i sexem. Mnohé oběti mají strach, že je pronajímatel vyhodí z bytu, pokud mu nevyhoví. Podle...

Když dostaneš dávky, vracíš. V ghettu lichvář půjčuje z okénka BMW

Sídliště Janov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na parkovišti za zchátralými panelovými domy s vyhořelými nebo dřevotřískami zatlučenými či zazděnými okny zastavuje...

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!