Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přejmenoval se na Torrese. Nyní si fanda Liverpoolu rve vlasy

Sport

  18:30
LIVERPOOL/PRAHA - Udělal chybu, za kterou nyní sklízí posměch a sám si musí drbat hlavu. Kdo? Shaun McCormack, věrný příznivec Liverpoolu, nejúspěšnějšího ostrovního celku historie. Nechal se totiž oficiálně přejmenovat na Fernanda Torrese. Španělského útočníka "Reds", který ovšem v pondělí přestoupil do Chelsea.

Fanoušek Shaun McCormack. foto: Reprofoto

Chtěl být kreativní a vyjádřit svoji věrnost oblíbenému klubu. Místo toho je ale tak trochu za hlupáka. A musí si pořádně v duchu nadávat. Angličan Shaun McCormack, šestřicetiletý otec dvou dětí a věrný příznivec Liverpoolu. Přemýšlel jak nejlépe vyjádřit svou oddanost milovanému klubu.

Rozhodl se, že si změní jméno po největším ofenzivním esu týmu - Fernandu Torresovi. "Chtěl jsem být originální," řekl ke svému kroku. Zašel na matriku, jméno Fernando Torres má v rodném listě, občance, musel jej změnit i například na bankovních účtech. "Je to splněný sen. Vím, že Fernando nemá nejlepší sezonu, ale pro mě je pořád nejlepším útočníkem planety," zářil s novým rodným listem.

Fanoušci Liverpoolu pálí dres Torrese.

Teď se ale musí proklínat a je jasné, že úředníci jej uvidí v krátké době znovu s dalším žádností o změnu jména. Španělský goelador totiž v pondělí za rekordních 50 milionů liber odešel do Chelsea a když prohlásil, že konečně hraje ve velkém klubu, většina fanoušků Liverpoolu začala pálit rudý dres s číslem 9.

Možná měl McCormack zauvažovat o jiné změně jména. Prvotně jej napadl Steven Gerrard, kapitán a ikona celku, která několikrát i v dobách nejhorších odchod z Liverpoolu odmítla. Šance na to, že mu jméno zůstane déle než pár měsíců by byla určitě větší...

Mohlo by vás zajímat