Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Chelsea je po výhře v Brightonu na pohárové příčce, United zdolali Newcastle

Fotbalisté Chelsea se radují z gólu na hřišti Brightonu. Trefil se Noni Madueke (druhý zleva). foto: Reuters

Fotbalisté Chelsea potvrdili skvělou formu, v dohrávce 34. kola anglické ligy zvítězili na hřišti Brightonu 2:1 a vyhoupli se na šesté místo zaručující kvalifikaci Konferenční ligy. Sesadili z něj Newcastle, který v Manchesteru nestačil na domácí United 2:3.
  20:53aktualizováno  22:58

Chelsea utrpěla před třemi týdny debakl od Arsenalu, dokázala se z něj však rychle vzpamatovat. Z dalších pěti kol vytěžila třináct bodů.

Střelecky ji nadále drží Palmer, skóre dnes otevřel již v prvním poločase a s 22 brankami ztrácí v tabulce kanonýrů pět gólů na vedoucího Haalanda z Manchesteru City. Hosté byli nadále aktivní, krátce po hodině hry se prosadil také střídající Nkunku. Za Brighton už jen upravil skóre zkušený Welbeck.

Chelsea nahrál i výsledek druhého zápasu, po němž jí Newcastle šestou příčku přepustil. Hrdinou duelu na Old Trafford byl Amad Diallo. V prvním poločase přihrál na branku Mainooa, po přestávce sám skóroval a reagoval tak na Gordonovo snížení. Vítěznou trefu zaznamenal Höjlund, za „Straky“ už jen snížil Hall.

Závěrečné kolo Premier League je na programu v neděli, všechny zápasy mají shodný začátek v 17:00.

Premier League
34. kolo 15. 5. 2024 21:00
Manchester United Manchester United : Newcastle United Newcastle United 3:2 (1:0)