Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Sport

Přemožitel Slavie schytal na úvod LM debakl. Atalanta nám dala lekci, řekl trenér Priske

Midtjylland musel na úvod Ligy mistrů skousnout debakl. foto: Reuters

Herning - Trenér fotbalistů Midtjyllandu Brian Priske označil debakl 0:4 s Atalantou Bergamo při premiéře v hlavní soutěži Ligy mistrů za velkou lekci. Kouč dánského týmu, který v kvalifikačním 4. předkole vyřadil pražskou Slavii, litoval laciných gólů darovaných italskému favoritovi.
  13:03

Midtjylland ztratil domácí zápas už v úvodní půli, kdy mezi 26. a 42. minutou třikrát inkasoval. „V prvním poločase mi chyběla odvaha, agresivita a síla v soubojích, které obvykle máme. Trvalo 44 minut, než jsme měli první přímý kop. Atalanta byla lepším týmem a dala nám lekci v tom, jak by se silový fotbal měl hrát,“ citovala Priskeho dánská média.

Midtjylland musel na úvod Ligy mistrů skousnout debakl.
Midtjylland musel na úvod Ligy mistrů skousnout debakl.

„Úvodní desetiminutovka z naší strany vypadala dobře, ale pak jsme začali dělat příliš mnoho chyb, hlavně s míčem. To si proti takovým soupeřům nemůžete dovolit, protože se dostanete do problémů. Atalanta některé góly vstřelila úplně bez námahy,“ doplnil bývalý dánský reprezentant.

Ocenil italského protivníka, který v minulé sezoně při své premiéře v Lize mistrů došel až do čtvrtfinále a patří k nejofenzivnějším týmům v Evropě. Ale i Bergamo shodou okolností debutovalo v elitní soutěži porážkou 0:4, kterou loni utrpělo na stadionu Dinama Záhřeb. 

„Je jasné, že jsme narazili na opravdu silné mužstvo. Věděli jsme, že Atalanta bude těžký úkol. Ochutnali jsme, co znamená být v Lize mistrů a jak obrovskou kvalitu tato soutěž nabízí. I ty nejmenší chyby jsou potrestány,“ prohlásil třiačtyřicetiletý Priske.

„Hrajeme Ligu mistrů poprvé a hráči jsou pod velkým tlakem. Srdeční frekvence je o 10 až 20 tepů vyšší, takže rozhodnutí nebývají vždy správná,“ dodal trenér Midtjyllandu, jehož svěřence ve druhém utkání skupiny D příští úterý čeká Liverpool.

Autor: