Příbram zůstává poslední, Dukla se po výhře v předehrávce posunul na osmé místo

20:33
PRAHA - Fotbalisté Příbrami v předehrávce 27. kola první ligy prohráli na hřišti Dukly 1:3 a zůstali poslední. Na Julisce vstřelil dva góly Jan Holenda, jednou se trefil Slovák Frederik Bilovský, na 1:1 vyrovnal Jan Suchan. Pražané v nejvyšší soutěži porazili soupeře po šesti zápasech a poprvé od roku 2013, v neúplné tabulce poskočili na osmé místo.

Dukla Praha - 1. FK Příbram. Hráči Dukly se radují z gólu Jana Holendy. foto: ČTK

Dukla začala aktivněji a vypracovala si i první šanci, Podaného tvrdou střelu v šestnáctce ale ještě zablokoval Trapp. V 11. minutě už se domácí prosadili. Po nedůrazu v příbramské obraně Juroška přistrčil míč Holendovi a ten ho z úhlu nekompromisně napálil pod břevno. „Možná trošku se štěstím se to ke mně odrazilo a zakončil jsem to. Myslím, že jsem to pěkně vyřešil,“ usmíval se Holenda.

Středočeši si v úvodu s hrou Dukly moc nevěděli rady. Vedení nenavýšil volný Koreš, který v dobré pozici vystřelil nad branku. Vzpamatovali se až v druhé části první půle, jenže pokusy Tomáše Pilíka i Rezka byly nepřesné.

Dukla Praha - 1. FK Příbram 3:1 (1:1)

Branky: 11. a 62. Holenda, 90.+1 Bilovský - 36. Suchan. Rozhodčí: Marek - Dobrovolný, Urban. ŽK: Juroška, Smejkal - Divíšek. Diváci: 1264.

Dukla: Rada - Miloševič, Štetina, Šimůnek, Podaný - Hanousek, Tetour, Mustedanagič (58. Bilovský) - Juroška (82. Smejkal), Holenda, Koreš (72. Brandner). Trenér: Hynek.

Příbram: Hruška - Kvída (87. Kacafírek), Jiránek, Chaluš, Divíšek - Trapp (75. Krameš) - Bazal (82. Ayong), T. Pilík, Suchan, Rezek - Linhart. Trenér: K. Tobiáš.

„Místo toho, abychom hráli dále a ukombinovali soupeře, tak jako bychom chytli obrnu a prakticky jsme si nedali dvě tři souvislé přihrávky, abychom mohli zůstat na míči a vytvořit si příležitosti,“ konstatoval kouč Dukly Jaroslav Hynek.

Hosté pomalu převzali iniciativu a ve 36. minutě vyrovnali. Suchan napřáhl z velké dálky a technickou ránou k tyči překvapil brankáře Radu, jemuž balon proklouzl pod rukou.

„Zvedli jsme se někdy v půlce prvního poločasu, kdy jsme začali hrát to, co jsme chtěli, a podařilo se nám vyrovnat,“ řekl trenér Příbrami Kamil Tobiáš.

Dukla si po pauze vytvořila tlak i velké příležitosti. Po střele Podaného za překonaného Hrušku zaskočil stoper Chaluš a příbramský gólman výborně vytáhl ránu Šimůnka.

V 62. minutě už to dejvickému mužstvu vyšlo. Koreš přihrávkou za obranu vyslal Holendu, který udělal kličku Hruškovi a po zemi zakončil do odkryté branky.

„Znám Aleše, je to velký gólman a na něj vystřelit hnedka je poměrně těžké. Šel jsem do toho s tím, že kličku udělám,“ popsal Holenda. „Ne, že by nás druhý gól úplně uklidnil, ale s časem jsme naložili líp než po té první vstřelené brance,“ doplnil Hynek.

Dukla měla v závěru utkání hru pod kontrolou a Příbrami vůbec nic nedovolila. V nastavení navíc z brejku zpečetil výhru domácích třetím gólem střídající Bilovský po přihrávce Tetoura.

„Bohužel jsme nezvládli druhý poločas a soupeř zaslouženě vyhrál, protože náš výkon nebyl dobrý. Oba góly byly velmi laciné, propadli jsme v obraně,“ prohlásil Tobiáš.