Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Střelec Přikryl: Za vítězství 5:0 bych svůj gól vyměnil

Sport

  18:43
PRAHA - Co utkání, to gól. Bilancí čtyř tref ve čtyřech zápasech se pyšní ve Spartě teprve devatenáctiletý fotbalista Tomáš Přikryl. V derby pražských "S" vyrovnal na konečných 1:1 a Letenští díky němu v čele ligové tabulky udrží alespoň jednobodový náskok před dotírajícím Libercem. Pro záložníka je to všechno ale slabá útěcha. "Měli jsme vyhrát," zlobí se.

Zleva Tomáš Přikryl ze Sparty, Róbert Cicman a Martin Latka ze Slavie a Václav Kadlec ze Sparty foto: ČTK

Znovu jste do zápasu vkročili vlažně a brzy jste kvůli tomu prohrávali. Proč se to opakuje?
Pravda, hráli jsme blbě. Je to pořád dokola, nechytáme začátek. Ale já na to nedokážu odpovědět, nenapadá mě žádný důvod. Sami prostě nevíme, proč se to děje.

Těší vás alespoň, že jste vstřelil gól?
Raději bych ho vyměnil za vítězství 5:0 nebo 3:0. Těžko můžu být nadšený po takovém výsledku i předvedené hře.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU

Takže to pro vás není útěcha?
Možná jen v tom smyslu, že jsme mohli i prohrát. Jinak bychom neměli v tabulce ani ten jednobodový náskok. I tak je to pro nás ale obrovská komplikace, každá ztráta bodů je pro Spartu komplikace. Měli jsme vyhrát, teď kvůli tomu musíme vítězit už pořád.

Co říkáte na svou bilanci čtyři zápasy a čtyři góly?
Takovou sérii jsem ještě neměl. Já dopředu tušil, kam se ten míč po střele Ládi Krejčího odrazí. Naběhnul jsem si tam a jsem rád, že se mi povedlo skórovat.

Ve druhém poločase se váš výkon hodně zlepšil, čím to?
V kabině jsme si něco řekli, co musíme dělat jinak nebo lépe. Nikdo nekřičel nebo tak, ale pomohlo to. Bylo víc důrazu i pohybu. Ale myslím, že se nám zápas nepovedl celkově.

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...