Pondělí 3. října 2022, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Střelec Přikryl: Za vítězství 5:0 bych svůj gól vyměnil

Sport

  18:43
PRAHA - Co utkání, to gól. Bilancí čtyř tref ve čtyřech zápasech se pyšní ve Spartě teprve devatenáctiletý fotbalista Tomáš Přikryl. V derby pražských "S" vyrovnal na konečných 1:1 a Letenští díky němu v čele ligové tabulky udrží alespoň jednobodový náskok před dotírajícím Libercem. Pro záložníka je to všechno ale slabá útěcha. "Měli jsme vyhrát," zlobí se.

Zleva Tomáš Přikryl ze Sparty, Róbert Cicman a Martin Latka ze Slavie a Václav Kadlec ze Sparty foto: ČTK

Znovu jste do zápasu vkročili vlažně a brzy jste kvůli tomu prohrávali. Proč se to opakuje?
Pravda, hráli jsme blbě. Je to pořád dokola, nechytáme začátek. Ale já na to nedokážu odpovědět, nenapadá mě žádný důvod. Sami prostě nevíme, proč se to děje.

Těší vás alespoň, že jste vstřelil gól?
Raději bych ho vyměnil za vítězství 5:0 nebo 3:0. Těžko můžu být nadšený po takovém výsledku i předvedené hře.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU

Takže to pro vás není útěcha?
Možná jen v tom smyslu, že jsme mohli i prohrát. Jinak bychom neměli v tabulce ani ten jednobodový náskok. I tak je to pro nás ale obrovská komplikace, každá ztráta bodů je pro Spartu komplikace. Měli jsme vyhrát, teď kvůli tomu musíme vítězit už pořád.

Co říkáte na svou bilanci čtyři zápasy a čtyři góly?
Takovou sérii jsem ještě neměl. Já dopředu tušil, kam se ten míč po střele Ládi Krejčího odrazí. Naběhnul jsem si tam a jsem rád, že se mi povedlo skórovat.

Ve druhém poločase se váš výkon hodně zlepšil, čím to?
V kabině jsme si něco řekli, co musíme dělat jinak nebo lépe. Nikdo nekřičel nebo tak, ale pomohlo to. Bylo víc důrazu i pohybu. Ale myslím, že se nám zápas nepovedl celkově.

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...