Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Procházkova chvíle v reprezentaci. Touha vyhrát je velká, říká

Sport

  14:33
SOFIA - Jednou z hlavních změn v sestavě fotbalové reprezentace pro závěrečné utkání kvalifikace v Bulharsku bude obsazení stoperského postu po vykartovaném Tomáši Sivokovi. Trenér Josef Pešice zřejmě sáhne po Václavovi Procházkovi z Plzně, který má velkou touhu rozloučit se s kvalifikací vítězstvím.

Václav Procházka a Mario Balotelli (vpravo) foto: Reuters

"Výhra 4:1 na Maltě nás nakopla. Chtěli jsme dokázat, že fotbal hrát umíme a že to s námi není tak špatné. To samé platí i teď pro Bulharsko. Sice už nemáme šanci postoupit, ale touha vyhrát i poslední zápas je velká," řekl Procházka v rozhovoru s novináři.

Zatím netuší, jestli v úterý večer nahradí Sivoka on, nebo zda dostane přednost Ondřej Mazuch, který se do nominace dostal po více než třech letech. "Uvidíme. Jsme tu tři stopeři na dvě místa. Samozřejmě bych byl rád, kdybych si zahrál, protože v reprezentaci jsem si na stoperu zahrál jen poločas proti Maďarsku," řekl Procházka. Druhý start si připsal v Itálii, kde však přišel v průběhu zápasu vyztužit zálohu.

V přípravě v Maďarsku si však už vyzkoušel spolupráci s Markem Suchým, s nímž by měl nastoupit právě v Sofii. "Navíc spolu často hrajeme i na trénincích. Funguje nám to dobře, doplňujeme se. Jen se budu muset více hlídat při podpoře útoku. Ale to už mě brzdí i trenér Vrba v Plzni, abych to nepřeháněl. Bulhaři jsou dopředu silní, takže otvírat obranu by se nemuselo vyplatit," míní Procházka.

ČTĚTE TAKÉ

Právě důsledná defenziva podle něj bude klíčem k úspěchu, jelikož Bulhaři stále mají naději na baráž o MS, k tomu však potřebují zvítězit. "Proto budou muset útočit a my je můžeme trestat z brejků. Bulhaři jsou velmi silní dopředu, mají tam řadu individualit, proto je třeba pozorně bránit," dodal.

Do Sofie se přesunul dnes s týmem z Malty, kde se od pátečního utkání tým připravoval v teplotách kolem 30 stupňů. "Byl to velký skok. Pár dní předtím jsem byl s Plzní v Petrohradu, kam jsme si vezli zimní bundy a na Maltě jsem chodil celou dobu v tričku. Na regeneraci to ale bylo dobré," prohlásil Procházka.

Ptají se ho na trenéra Vrbu

Během společného pobytu na Maltě prý občas mezi hráči přišla řeč na to, že hlavním kandidátem na post trenéra reprezentace je Pavel Vrba, kterého procházka dobře zná ze společného působení v Plzni.

"Občas se mě někdo zeptá na trenéra Vrbu, ale my hráči stejně nevíme nic víc, než co se píše. Trenér se nám nijak nesvěřuje. Nedokážu opravdu odhadnout, jestli by do toho šel. V Plzni je myslím spokojený," řekl Procházka.

I když by ho mrzelo, kdyby Vrba z Plzně k reprezentaci odešel, domnívá se, že trenér zanechal v Plzni už takovou stopu, že by Viktoria dokázala na jeho práci navázat i bez něj. "Vtloukl do nás svůj herní styl. Určitě by to bez něj byla změna, ale myslím si, že to máme zažité tak, že by se naše hra až tak nezměnila," dodal Procházka.

Autor: