26. října 2011 9:36 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rajchl potvrdil kandidaturu na post předsedy FAČR

Mimořádná valná hromada, hlasování o předsedu FA. (Rajchl) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mimořádná valná hromada, hlasování o předsedu FA. (Rajchl) | foto: ČTK

PRAHA O post předsedy Fotbalové asociace ČR se nejspíš utkají tři kandidáti. Po jabloneckém bossovi Miroslavu Peltovi a majiteli plzeňského klubu Tomáši Paclíkovi včera definitivně potvrdil svou kandidaturu i současný místopředseda FAČR Jindřich Rajchl. "Hodně jsem to zvažoval. Tahle funkce sice vypadá jako něco velice lukrativního, ale v současném českém fotbale jsou to především starosti," řekl LN Rajchl, podle kterého nakonec rozhodla velká podpora delegátů z české komory.

"Důvěra lidí mě hodně zavazuje, ale do žádných mediálních přestřelek nepůjdu," dodal funkcionář, který předsedá dozorčí radě Dukly Praha.

I když byla Rajchlova kandidatura očekávána, boj o post Haškova nástupce, který by měl být zvolen 17. listopadu, se tak ještě více komplikuje. A to i přesto, že podle všech vyjádření by se dal Paclík s Rajchlem označit za jednu společnou kandidátku.

Paclík totiž před první volbou Rajchla vehementně podporoval, pro vlastní pokus se pak prý rozhodl až poté, co usoudil, že český místopředseda nemá šanci uspět v moravské komoře. Ještě předtím se ale pro kandidaturu pokusil přemluvit někdejšího šéfredaktora ČT24 Romana Bradáče, bývalého šéfa Škody Martina Jahna nebo místopředsedu ČOV Jiřího Kejvala.

"Jdu do voleb, aby nevyhrál Miroslav Pelta. Jinak bych nekandidoval," vysvětloval na pondělní tiskové konferenci Paclík.

Za favorita volby se ale osobně považuje i Pelta. "Co jsem řekl v září, to platí. Dneska mám dokonce větší chuť imotivaci, protože cítím, že moje podpora vzrostla," citoval jabloneckého majitele server iDNES.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.