10. listopadu 2011 15:28 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rajchl by kvůli Moravě rozdělil druhou ligu

Místopředseda ČMFS Rajchl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Místopředseda ČMFS Rajchl. | foto: ČTK

PRAHA V roce 2009 sestoupil Zlín, letos na jaře Brno a před polovinou sezony teď hrozí stejný osud i Olomouci a Ostravě. Moravské kluby postupně mizí z mapy prvoligového fotbalu v Česku, čehož si všiml i Jindřich Rajchl. Pokud ve čtvrtek 17. listopadu 34letý právník uspěje s kandidaturou na předsedu Fotbalové asociace České republiky, hodlá kvůli tomu prosadit rozdělení druhé ligy na českou a moravskou část.

"Myslím, že druhá liga by měla být poloprofesionální a rozdělená na českou a moravskou část," řekl v on-line rozhovoru na serveru Lidovky.cz Rajchl. Moravské kluby totiž opouštějí bývalé pozice a přicházejí o někdejší slávu. Ubývají jim také talenty a finanční prostředky. Rozdělení druhé ligy by však zajistilo, že mezi elitu pokaždé postoupí jeden moravský tým.

ON-LINE ROZHOVOR:

Současný místopředseda FAČR hodlá zasáhnout i do ostatních nižších soutěží, nechce však zúžit ligu první. "Nevedlo by to k jejímu zásadnímu zkvalitnění. Rozdíl mezi osmým a šestnáctým týmem v tabulce není nijak markantní. Mládí hráči by naopak přišli o možnost rovnat se s nejlepšími. Většina budoucích hvězd nezačala hrát ligu ve Spartě či ve Slavii, ale v Příbrami, Budějovicích nebo Baníku," dodal.

"Ivan Hašek by byl pro český fotbal přínosem"

Rajchl kandiduje spolu s jabloneckým Miroslavem Peltou a plzeňským Tomášem Paclíkem. Říkalo se o něm, že je pravou rukou Ivana Haška, který křeslo předsedy překvapivě opustil a vrátil se k trénování do Al Ahlí. Jenže bohatý klub ze Spojených arabských emirátů ho v úterý po pěti měsících odvolal kvůli špatným výsledkům. "Ale ještě jsem s ním nemluvil. Počkám, až si vše dořeší a zavolá mi sám," pravil Rajchl.

Prý by mu vůbec nevadilo, kdyby se Hašek do asociace vrátil. "Osobně si myslím, že Ivan by byl pro český fotbal pořád přínosem. Jen se obávám, jak by ho v tuto chvíli přijala veřejnost," vysvětlil.

Lidovky.cz, Michal Hořejší