10. listopadu 2011 22:03, aktualizováno 11. 11 13:35 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Miroslava Peltu stále doprovází 'cinklý' jaro

Šéf českého fotbalového asociace Miroslav Pelta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf českého fotbalového asociace Miroslav Pelta. | foto: Lidové noviny

Po nečekané regiznaci Ivana Haška se hledá nový šéf českého fotbalu. Na post předsedy Fotbalové asociace kandiduje vedle Jindřicha Rajchla a Tomáše Paclíka také Miroslav Pelta, boss jabloneckého klubu.

V českém fotbalovém rybníku má vizitku úspěšného funkcionáře a ukázkového bafuňáře. Miroslava Peltu ale také na každém kroku doprovází duch korupční aféry z roku 2004. V té souvislosti už zlidověla hláška: Volal mi Pelta. Co chtěl, *****? Jeho jméno totiž figuruje v největší kauze, v níž bylo ovlivněno několik ligových utkání.

Policii se díky dnes už legendárním odposlechům dokázalo korupci prokázat klubům - Viktoria Žižkov, 1. FC Synot (nyní 1. FC Slovácko) a FC Vítkovice. V nahrávkách se objevil i Miroslav Pelta, jenž také mluvil o "cinklém" jaru. Vyvázl však bez trestu.

Peltovou nevýhodou je podle jeho kritiků rovněž to, že je ze staré školy z dob Vlastimila Košťála a spol. V letech 1999 až 2005 také působil jako generální ředitel Sparty.  

ON-LINE ROZHOVOR:

Pelta platí ve fotbalovém prostředí za šíbra, který umí vydělat peníze. Stačí vzpomenout loňskou sezónu, kdy Slavia neměla na výplaty. Šéf Jablonce pomohl sešívaným několika miliony. Za to ale získal podíl na přestupu Adama Hlouška, velkého talentu, o kterého se zajímaly týmy z ciziny. A? Vydělal. 

V minulosti byl Pelta členem výkonného výboru ČMFS, úspěšným podnikatelem a také dlouholetým členem městského zastupitelstva v Jablonci za ODS.

Seriál on-line rozhovorů s všemi třemi kandidáty pokračuje v pátek odpovídal Miroslav Pelta. Další proběhne ve středu s Tomášem Paclíkem. Jindřich Rajchl odpovídal už ve čtvrtek - ODPOVĚDI ČTĚTE ZDE.

Volba nového šéfa českého fotbalu by měla proběhnout na valné hromadě 17. listopadu.