30. září 2009 22:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Real rozstřílel Marseille, AC Milán prohrál doma s Curychem

• 2Diskuse
Radost hráčů Realu Madrid. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost hráčů Realu Madrid. | foto: ČTK

PRAHA Také středeční zápasy 2. kola základních skupin Ligy mistrů přinesly několik zajímavých výsledků. Nad všemi ční především zápas slavného AC Milán, který na domácí půdě překvapivě podlehl švýcarskému FC Curych 0:1. Překvapení naopak nepřipustil Real Madrid, který díky skvělé desitiminutovce po hodině hry přejel 3:0 Marseille.

SKUPINA A a B - 2. KOLO

Bayern Mnichov - Juventus Turín 0:0
Rozhodčí: Webb (Angl.).

Girondins Bordeaux - Maccabi Haifa 1:0 (0:0)
Branka: 83. Ciani. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). ČK: 88. Kajal (Haifa).

Tabulka:
1. Bayern Mnichov 2 1 1 0 3:0 4
2. Girondins Bordeaux 2 1 1 0 2:1 4
3. Juventus Turín 2 0 2 0 1:1 2
4. Maccabi Haifa 2 0 0 2 0:4 0

CSKA Moskva - Besiktas Istanbul 2:1 (1:0)
Branky: 7. Dzagojev, 61. Krasič - 90.+2 Dag.
Rozhodčí: Mejuto González (Šp.). Diváci: 18. 100.

Manchester United - VfL Wolfsburg 2:1 (0:0)
Branky: 59. Giggs, 78. Carrick - 56. Džeko.
Rozhodčí: Kassai (Maď.).

Tabulka:
1. Manchester United 2 2 0 0 3:1 6
2. Wolfsburg 2 1 0 1 4:3 3
3. CSKA Moskva 2 1 0 1 3:4 3
4. Besiktas Istanbul 2 0 0 2 1:3 0

Ve skupině A na sebe narazili v přímém souboji dva největší soupeři Bayern a Juventus a i přes mírnou převahu bavorského klubu se nakonec rozešli smírně 0:0. Za hosty nastoupil český obránce Zdeněk Grygera.

Ve skupině B zvítězily oba domácí týmy shodně 2:1 - CSKA si i s Tomášem Necidem poradilo s Besiktasem Istanbul (v sestavě s Tomášem Sivokem) a Manchester United porazil VfL Wolfsburg. První gól sice vstřelil hostující Džeko, o tři minuty později ale srovnal svým 150. přesným zásahem za United Ryan Giggs a o výhře domácích rozhodl dvanáct minut před koncem Carrick.

SKUPINA C a D - 2. KOLO

AC Milán - FC Curych 0:1 (0:1)
Branka: 10. Tihinen. Rozhodčí: Meyer (Něm.).

Real Madrid - Olympique Marseille 3:0 (0:0)
Branky: 58. a 64. Ronaldo, 61. Kaká z pen.
Rozhodčí: Hansson (Švéd.). ČK: 60. Diawara (Marseille).

Tabulka:
1. Real Madrid 2 2 0 0 8:2 6
2. AC Milán 2 1 0 1 2:2 3
3. FC Curych 2 1 0 1 3:5 3
4. Olympique Marseille 2 0 0 2 1:5 0

APOEL Nikósie - FC Chelsea 0:1 (0:1)
Branka: 18. Anelka. Rozhodčí: Layec (Fr.).

FC Porto - Atlético Madrid 2:0 (0:0)
Branky: 75. Falcao, 82. Rolando. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

Tabulka:
1. FC Chelsea 2 2 0 0 2:0 6
2. FC Porto 2 1 0 1 2:1 3
3. APOEL Nikósie 2 0 1 1 0:1 1
4. Atlético Madrid 2 0 1 1 0:2 1

Prvotřídní senzace se urodila ve skupině C, kde druhý nejúspěšnější tým Ligy mistrů AC Milán doma podlehl švýcarskému mistrovi FC Curych 0:1. Hosté šli do vedení již v 10. minutě a ochromení domácí se již z překvapivého úderu nedokázali vzpamatovat. Ve druhém utkání skupiny přejel Real Madrid 3:0 Marseille.

V trápení pokračuje také Ujfalušiho Atlético Madrid. Jeden z černých koní soutěže před dvěma týdny jen remizoval s Nikósií 0:0 a nyní prohrál na půdě FC Porta 0:2. Madridský tým tak nezáří nejen ve španělské lize, ale také na mezinárodní scéně. Ve druhém duelu porazila Chelsea i s Petrem Čechem v brance 1:0 snaživého nováčka z Nikósie zásluhou trefy Anelky z 18. minuty zápasu.