18. října 2011 20:28 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Řebíčkova Slavia raději ustoupila. Billboard s Bicanem sundá

Ivan Bican před Edenem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Bican před Edenem. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Až půjdou fanoušci kolem stadionu v Edenu, neuvidí na něm obří fotografii Josefa Bicana. Ve středu totiž vyprší termín, který dali Jarmila Bicanová a Ivan Bican vedení fotbalové Slavie. Požadavek vdovy po slavném fotbalistovi a syna klubové legendy na odstranění podobizny se rozhodl klub akceptovat.

Poslední tři týdny dávali Bicanovi důrazně najevo, že mají proti současnému vedení Slavie reprezentované bývalým ministrem dopravy Alešem Řebíčkem a jeho bratrem Adamem silné výhrady.

"Specializovaná firma odstraní portrét legendárního střelce k datu 19. října 2011," oznámila Slavia v prohlášení pro LN, které následně zveřejnila na svých internetových stránkách.

Kdyby se vedení klubu takto nezachovalo, neváhal by Ivan Bican obrátit se na soud. "Jsem rád, protože v Česku to chodí tak, že se nikdo nikoho nebojí a všechno nakonec skončí dlouhými soudními procesy," sdělil Ivan Bican LN. Rozhodnutí klubu bere však jen jako částečné vítězství. "Ti lidé udělali ústupek, kteří dělají jen neradi. Je to první vyhraná bitva ve válce proti zlu, které se ve Slavii usadilo."

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!