20. prosince 2011 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Řepka bude volný. Zájem o něj není

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: ČTK

PRAHA V září si ještě mohl vybírat, kde si prodlouží fotbalovou kariéru. Zvolil setrvání ve Spartě. Tam však zůstal ve zbytku podzimu sedět jen mezi náhradníky.

Krátce před Vánoci čeká Tomáše Řepku složitější situace. Zkušený obránce bude před lednovými 38. narozeninami shánět další práci – a nebude to nic jednoduchého. Zájem českých klubů, které o jednu z nejvýraznějších osobností uplynulých sezon stály v minulém přestupovém období, už totiž vyprchal.

Nejpozději dnes by měl letenský klub ohlásit potvrzení ukončení spolupráce se svým dlouholetým kapitánem. Klíčové jednání se uskutečnilo včera, ale ještě bez očekávaného vyústění. „Schůzka se vyvíjí konstruktivně,“ nepřipouštěl zádrhele mluvčí Sparty Ondřej Kasík. Řepka měl platný kontrakt do konce sezony, za jeho vypovězení by měl dostat podle spekulací odstupné tři miliony korun.

ČTĚTE TAKÉ

Co se stane potom? To není vůbec jisté. Vyloučit se nedá ani konec kariéry. Řepkovy kroky nepovedou určitě do Příbrami, která o jeho příchodu jednala při minulém přestupovém období do poslední chvíle a sehnala si kvůli tomu i zvláštního sponzora. Řepkův plat měla financovat sázková kancelář vlastněná olympijským vítězem v desetiboji Robertem Změlíkem.

Dnes se ke stejné záležitosti staví zcela jinak. „Tehdy jsme potřebovali pomoc, ale teď už jsme trochu jinde,“ vyloučil prezident klubu Jaroslav Starka, že by nabídka pro Řepku byla stále platná. Ve středočeském klubu se totiž první polovina sezony vydařila nad očekávání. Příbram se nachází na šestém místě, jen tři body od pohárových příček, a vylepšení kádru už pro ni přestalo být tolik akutní záležitostí.

Pro Duklu už není tématem

Stejně se zachovají v Dukle, kde nedávno také koketovali s možností ucházet se o služby zadáka s reprezentačními zkušenostmi. „Ze strany vedení ani sportovního úseku nebude vyvíjena žádná taková iniciativa. Svůj problém se stopery jsme si vyřešili a nemáme důvod v tomto ohledu něco podnikat,“ okomentoval současný postoj sportovní ředitel Dukly Günter Bittengel.

Jinak vypadá situace na Žižkově. V lize posbírali jeho hráči dosud nejmenší počet bodů a poslední nejsou jen kvůli disciplinárnímu odečtu pro Olomouc. Na této pražské adrese naráží Řepkovo angažmá na ekonomické limity. „Takovou otázkou se vůbec nezaobíráme, ale ještě je čas to řešit,“ řekl sportovní ředitel Žižkova Jiří Rýva. „Po sportovní stránce by byl určitě přínosem, ale ekonomické hledisko znamená problém,“ doplnil ho mluvčí klubu Jiří Fryc.

Až dosud nejlépe placenému hráči v nejvyšší soutěži může přitížit i fakt, že od začátku října neodehrál ani jedno utkání. Podle bývalého obránce Jiřího Novotného by neměl být pro Řepku problém dostat se po herním výpadku zpátky do formy. „Nejdůležitější je najít motivaci,“ řekl Novotný, který se Spartou získal třináct titulů.

Kdo si chce Řepku užít ve sparťanském dresu, má letos ještě jednu šanci. Při tradičním silvestrovském derby se Slavií posílí výběr veteránů. To je dnes jediná jistota v jeho fotbalovém životě.

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?