Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Řepka má nakročeno do vězení. Předchůdce měl v O. J. Simpsonovi nebo Tysonovi

Sport

  6:00
PRAHA - Ve čtvrtek slyšel Tomáš Řepka u městského soudu v Brně tvrdý verdikt. Za vytvoření falešných erotických inzerátů, které měly zostudit jeho někdejší manželku Vlaďku Erbovou, byl odsouzen půlročním nepodmíněným trestem ve vězení. Někdejší kapitán pražské Sparty se sice odvolal, všechno však nasvědčuje tomu, že Řepka do vězení přece jen nastoupí. Napodobí tak jiné potrestané sportovní hvězdy jako jsou O. J. Simpson, Mike Tyson či Jan Ullrich.

Tomáš Řepka foto: Reuters

O. J. Simpson (71)

Zřejmě nejznámější zločinec, který byl před tím profesionálním sportovcem, měl zabít svou bývalou manželku Nicole Brownovou a jejího přítele Ronalda Goldmana. Nečekaně a přes řadu důkazů však soud rozhodl o tom, že je nevinný. 

Někdejší hráč amerického fotbalu však byl v roce 2007 zatčen kvůli vloupání do hotelového pokoje v Las Vegas, kde kradl sportovní trofeje. Následně byl obviněn z několika zločinů, včetně ozbrojené loupeže a únosu.

Proto byl v roce 2008 odsouzen na 33 let do vězení. 

Mike Tyson (52)

V roce 1991 znásilnil americký boxer osmnáctiletou uchazečku o titul Miss Black America Desirée Washingtonové. Po třech letech však byl za dobré chování propuštěn.

Jan Ullrich (44)

Slavný německý cyklista a vítěz Tour de France byl už dřív odsouzen podmíněným trestem za doping v roce 2006 při známé operaci Puerto. Letos v srpnu pak byl zatčen za násilné vniknutí na cizí pozemek, což podle něj způsobily jeho problémy s užíváním drog. V roce 2017 navíc ve Švýcarsku dostal podmíněný trest na 21 měsíců za nehodu v opilosti z roku 2014.

Connor McGregor (30)

Irský zápasník v MMA byl loni zatčen v New Yorku, protože se svými kumpány zaútočil na autobus zápasníků a jednoho dokonce vážně zranil. McGregora k jeho běsnění ho nejspíš vyprovokovala událost z předchozích dní, aby si s jedním zápasníkem vyřídil účty.

Martin Hřídel (50)

Bývalý prvoligový hráč a trenér Martin Hřídel neunesl v roce 2012 rozchod s přítelkyní a k problémům s alkoholem přidal i to, že svou bývalou partnerku několikrát napadl.

Radomír Šimůnek starší (†48)

Mistr světa v cyklokrosu v roce 1992 se na Berounsku v rychlosti přes 90 km/h dostal do protisměru, když zavadil o přívěs auta před ním. Následovala srážka se škodovkou, ve které zahynuli tři lidé.

Šimůnek byl se zlomeninami nohou převezen do nemocnice na Bulovce. Údajně však před jízdou pil a do nemocnice na Bulovku ho ukryl strýc Miloš Fišer. K cyklokrosaři se nikdo nedostal přes třicet hodin. Policie tak nezjistila, jestli měl v krvi alkohol.

I tak ho soud poslal na 18 měsíců do vězení. Cyklokrosař si odseděl jen 4 měsíce, protože prezident Václav Havel mu udělil milost. Obětem havárie dal po 50 tisících korun.

Ivan Vasiljev (45)

Někdejší hokejový gólman pražské Sparty strávil v roce 1996 kvůli obvinění z kuplířství a znásilnění rok ve vazbě. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!