Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Řepka: S vedením Sparty se nemusím

Sport

  14:50
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na sklonku kariéry se Tomáš Řepka ve Spartě stal nechtěným hráčem. Proto se bývalý kapitán Letenských přestěhoval do Českých Budějovic, kde podepsal kontrakt na půl roku. "Nebylo to příchodem Jaroslava Hřebíka. Měl jsem dlouhodobé problémy s prezidentem. Bylo jen otázkou času, kdy ve Spartě skončím," prozradil Řepka v on-line rozhovoru na serveru Lidovky.cz.

Fotbalista Tomáš Řepka podepsal na rok a půl smlouvu v Českých Budějovicích. foto: ČTK

Tím narážel na neshody s předsedou představenstva Danielem Křetínským. "Stojím si za tím, že pro mě současné vedení Sparty není ideální a pod ním bych fungovat nemohl. Jednou se na Spartu rád vrátím, ale až tam budou jiní lidé," rozvedl.

Po šestnácti utkáních Sparta vede ligu o šest bodů. Řepka nastoupil ke třem utkáním, tudíž by měl nárok na případný titul. Od úspěchu Sparty by se ale distancoval. "Jestli kluci titul získají a já doufám že jo, tak bude jen jejich. Ať si ho oslaví sami," je rozhodnutý řízný stoper.

ON-LINE ROZHOVOR:

Budějovice zavítají na Letnou v posledním ligovém utkání. Kdyby se střelecky prosadil do domácí sítě, branku by pravděpodobně oslavil. "Doufám, že už v té době bude Sparta dávno mistrem. Kdybych jí dal gól, radost bych asi měl," prohlásil Řepka.

Spartu v tabulce pronásleduje také Plzeň, která má za sebou celkem úspěšné podzimní tažení Ligou mistrů završené postupem do jarní fáze Evropské ligy. Řepka její výkony na mezinárodní úrovni sledoval především z pohledu českého fanouška. "Kvůli koeficientu to bylo dobře pro náš fotbal."

Byla ale i témata, ke kterým se Řepka vyjadřovat nechtěl. Nehodnotil změny v realizačním týmu a ve vedení Sparty: jmenování Hřebíka do funkce generálního sportovního manažera, setrvání Martina Haška na trenérském postu a nástup nového místopředsedy představenstva Lukáše Přibyla. Na otázku, zda národní tým podával výkony na hranici svých možností, odpověděl: "Nejsem kompetentní to hodnotit. O reprezentaci se vyjadřovat nechci."

Navíc je u osmatřicetiletého stopera známo, že si umí na hřišti i v kabině zjednat respekt. A který ze soupeřů se ho vyloženě bojí? "Asi všichni," usmál se.

Chuligáni počmárali Strakův dům vulgárními urážkami. Řepka: Nedivím se.

Tomáš Řepka se také vrátil k aféře Sparty z minulého roku, kdy k přípravnému zápasu nastoupili tři hráči, které klub omluvil z reprezentace. Sparťané hráli v dresech jiných spoluhráčů, konkrétně se jednalo o Václava Kadlece, Tomáše Pekharta a Manuela Pamiče. Letenští se bránili, že došlo ke změnám v sestavě na poslední a neměli připravené správné dresy. Šlo ale o hloupu výmluvu a čeští hráči Kadlec a Pekhart pak za to inkasovali trest v podobě zákazu startu na dva zápasy. "Kluci to udělat museli. Vinu bych dával spíš těm, kteří o tom rozhodovali," sdělil Řepka.

Velkou událostí ligového podzimu také bylo, když se "kovaný" sparťan František Straka stal koučem Slavie. Negativní ohlasy na jeho působení vyvrcholily tehdy, kdy mu chuligáni počmárali dům vulgárními nápisy. "Když udělal to, co udělal, tak se tomu nedivím," pravil Řepka.