Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pergl chce žalovat Spartu. Ta zveřejnila záznam

Sport

  16:31
PRAHA - Stačil okamžik a poklidný přátelský zápas během španělského soustředění se změnil v drama. Fotbalista Sparty Leonard Kweuke zdrceně mluvil o tom, jak ho exletenský hráč švýcarské Bellinzony Pavel Pergl rasisticky urážel.

Leonard Kweuke měl prý čelit na soustředění v Rakousku rasistickým urážkám. foto: ČTK

Co kamerunskému obrovi řekl? Opravdu šlo o rasismus nebo si český vicemistr vymýšlí? Obě strany mají svojí pravdu a snaží se jí podpořit činy.

Kweuke tvrdí, že v angličtině zaslechl výrazy jako "opice" a "negr". Sparta to potvrzuje a aby dodala svým slovům váhu, zveřejnila na svých stránkách záznam celého utkání. Alespoň tedy do té doby, než byl se svolením obou stran kvůli incidentu nadobro zrušen. K videu připojuje také statistiky. Faulovala víc poměrem 11:9 a narozdíl od soupeře si připsala 10 střel. 

Bellinzona logicky zase stojí za svým obráncem. Všechna nařčení odmítá. Český soupeř podle ní hrál agresivně a zbytečně surově. Pergl přiznává, že Kweukemu vynadal, ale vystačil si prý s ostrou frází "you fucking bastard". Osočení svého bývalého klubu bere jako křivdu a zvažuje právní kroky. "Moje manželka už kontaktovala právníka a možná podnikneme nějaké kroky. Vyloženě mi poškodili jméno, je to něco neuvěřitelného," řekl Pergl deníku Sport.

A dál rozdmýchává oheň v již dostatečně planoucím sporu. "S rasistickým podtextem přišli až po patnácti minutách. Hřebík je neuvěřitelný lhář a Matějovský skáče, jak mu šéf řekne," poznamenal Pergl na adresu letenského generálního sportovního manažera, s nímž si Pergl nepadl do noty už při svém angažmá ve Spartě, kde působil mezi lety 2003-2006.

Anketa

Komu více věříte?

Spartě 247
Perglovi 383

Proti Perglovi však hovoří, že nemá zrovna pověst bezproblémového hráče. Často fauluje, sbírá žluté i červené karty. V minulosti jednou na soupeře plivnul, jiného udeřil pěstí. Míval i problém respektovat autoritu nadřízených. Kde je tedy pravda? To se fanoušci možná nikdy nedozví. Zatím vše zůstává v rovině tvrzení proti tvrzení.

Autor: