Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sparta přípravný duel nedohrála, prý uráželi Kweukeho

Sport

  15:30aktualizováno  21:39
JEREZ (Španělsko) - Přátelské utkání Sparty proti Bellinzone se nedohrálo. Během první půle měl konflikt Leonard Kweuke s bývalým sparťanským hráčem ve službách švýcarského celku Pavlem Perglem. Čech měl kamerunského útočníka rasisticky urážet.

Sparta - Olomouc (Léonard Kweuke) foto: ČTK

„Zástupci Sparty se dohodli se švýcarskými protějšky na ukončení utkání,“ uvedl v prohlášení sparťanský ředitel komunikace Ondřej Kasík na oficiálních stránkách Sparty. „Takové chování je pro nás naprosto nepřípustné a na trávník v žádném případě nepatří,“ dodal.

"Ten český hráč mě rasisticky urážel," popsal Kweuke, jenž ještě půl hodiny po utkání seděl zdrceně u hřiště. "Jeden po druhém jsme pak všichni za Leem šli a vyjádřili mu naši podporu," sdělil kapitán Marek Matějovský. "Všichni do jednoho stojíme za Leem. To, co se stalo, je jednoznačně nad rámec všeho, co na hřiště patří. Ostatně sám jsem to Perglovi hned řekl."

Pergl po utkání vyloučil, že by jakkoliv slovně narážel na Kweukeho barvu pleti. "Nic rasistického jsem mu neřekl. Přiznávám, že jsem na něj křiknul 'You fucking bastard', ale rasistického tam nebylo vůbec nic," citoval server iDnes.cz Pergla.

Hřebík: Pergl na Kweukeho neměl

Bellinzona na svých internetových stránkách přinesla krátkou zprávu k utkání, v níž o konfliktu Pergla s Kweukem nezmiňuje. Podle Švýcarů byl zápas ukončen na jejich vlastní žádost na protest proti tomu, s jak "tvrdou a nesportovní" hrou sparťané vyrukovali do přípravného utkání. Jako příklad web uvádí, že na útočníka Gastona Magnettiho sparťané udělali třináct faulů za 40 minut. Sparťané si stojí za tím, že důvodem ukončení utkání je Perglův exces.

Rozhořčený byl i generální sportovní manažer Jaroslav Hřebík. "Je nám stydno za ubohost českého hráče, který Lea opakovaně rasisticky urážel, protože na něj po sportovní stránce neměl....“

Zrušen byl také druhý zápas, který se měl odehrát vzápětí. Místo toho si sparťané zahráli modelový zápas mezi sebou.

Autoři: ,