4. října 2010 16:32 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Reprezentace je kompletní a odhodlaná porazit Skoty i Lichtenštejnce

Tomáš Rosický dostává dárek k narozeninám. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Rosický dostává dárek k narozeninám. | foto: ČTK

PRAHA Česká fotbalová reprezentace se sešla před klíčovým kvalifikačním zápasem se Skotskem a následným utkáním s Lichtenštejnskem. Nikdo z hráčů nepřijel zraněn, bez potíží dorazil i dnešní čerstvý třicátník Tomáš Rosický. Tři hráči chyběli - Romana Hubníka s Václavem Kadlecem čekají dnešní ligové dohrávky, Tomáš Hübschman se připojí k týmu po příletu z Ukrajiny dnes odpoledne.

Trenér Michal Bílek přivítal fotbalisty jako obvykle v Dejvicích, ale nikoli v hotelu Praha, ale v Crown Plaza. Reprezentace chtěla mít větší klid na přípravu než v tradičním hotelu, kde je tentokrát řada dalších akcí. "Dorazilo sedmnáct hráčů, žádný z nich nehlásil žádné potíže a doufám, že to samé se dozvíme i od trojice, která dorazí později," řekl Bílek.

DÁLE ČTĚTE

Do zápasu proti Skotsku, které bude podle všeho klíčem k případnému postupu na evropský šampionát, se budou fotbalisté věnovat především ofenzivě, protože proti Litvě v produktivitě vyhořeli. "Budeme se soustředit na ofenzivní trénink. Musíme být efektivnější, musíme lépe nacvičit standardní situace," uvedl na tiskové konferenci reprezentační kouč.

Právě se složením útočné formace bude mít problémy. Milan Baroš je zraněn a další útočníci nenastupují pravidelně. "Je dobře, že ve formě je Magera a také Kadlec dokazuje, že i když bude nováček, tak zkušeností přes své mládí má dostatek," jmenoval Bílek dva hráče, kteří v minulém utkání v týmu nebyli. Prozradil, že proti Skotsku vyšle do boje hned od začátku dva útočníky.

Rovněž uvedl, že Michal Kadlec tentokrát nastoupí na obvyklém místě na levé straně obrany, kde může ofenzivě hodně přispět. "Nemá to však žádnou souvislost s utkáním proti Litvě, kde hrál na stoperu. Tam jsme ho kvůli rychlosti potřebovali, nyní máme na tento post Suchého, kterému se pravidelně daří v klubu, a také Rajnoch je v dobré pohodě," uvedl na adresu hráčů, kteří by měli nastoupit vedle Hubníka na postu ve středu obrany, kde chybí dlouhodobě zraněný Tomáš Sivok.

Tomáš Rosický a Michal Bílek.

V minulých dnech Bílek sledoval vedle výkonů svých hráčů i úspěšné basketbalistky a rád by, aby se vítězná euforie přenesla i do fotbalu. "Je to ohromný úspěch, bylo to úžasné mistrovství," uvedl kouč a vyzval fanoušky, aby stejně nadšeně podporovali i jeho tým. "Před zápasem s Litvou jsme cítili velkou důvěru a chtěli bychom to divákům splatit právě v pátek.

I proto si přejeme, aby jich bylo v hledišti co nejvíce," prohlásil reprezentační trenér před zápasem v pražském Edenu. V prodeji je ještě na čtyři tisíce vstupenek. "Ale diváci si je musí přes terminály Sazky nejdéle ve středu objednat a ve čtvrtek vyzvednout. V den utkání se už prodávat nebudou," řekl mluvčí mužstva Petr Svěcený.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz